Co należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniej trumny?

Co należy wiedzieć przy wyborze odpowiedniej trumny?

Mimo rosnącej popularności pogrzebów urnowych nadal najczęściej wybieraną formą pochówku jest złożenie ciała w grobie. Wybór trumien jest ogromny, wiele firm funeralnych oferuje rozmaite trumny o nietypowym wykonaniu i formie. Najczęściej jednak rodziny decydują się na proste i klasyczne trumny bez zbędnych ozdobników, które w swojej prostocie i klasie są najbardziej eleganckie i nie zakrawają na kicz. Dobrym przykładem trumien o wysokiej jakości i bardzo eleganckim designie są te oferowane przez Zakład Pogrzebowy Mementum w Poznaniu.

W ofercie zakładu znajduje się trumny wykonane z najwyższej jakości litego drewna. Przy ich produkcji stosowane są wyłącznie bezpieczne dla ludzi i środowiska farby i lakiery. Ich wykonanie jest gwarancją najwyższej jakości, a produkt jest dopracowany w każdym szczególe.

Jak wybrać odpowiednią trumnę?

Przy wyborze trumien należy zwrócić uwagę na wzrost i wagę. Te dwa czynniki przy wyborze są najistotniejszą kwestią. Wybór koloru, kształtu, drewna i ozdobników to wyłącznie estetyka i kwestie gustu. Warto jednak tutaj zaznaczyć, że trumny do przewozu międzynarodowego muszą spełniać dodatkowo określone wymagania. Powinna być ona wykonana z metalu oraz zapewniać hermetyczne zamknięcie zwłok.

trumny Mementum

Rodzaje trumien

Trumny oferowane przez zakład Mementum w Poznaniu oferują trumny papieskie. Charakteryzują się one prostym kształtem i brakiem zbędnych ozdobników. Na rynku funeralnym można również spotkać się z trumnami amerykańskimi, które są bardziej masywne, metalowe a ich najbardziej charakterystyczną cechą są dwie odchylane pokrywy, które dzielą trumnę na dwie części.

Obicia trumien

Materiał wyściełający trumnę najczęściej jest w kolorze białym lub czarnym. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest satyna, ale zdarza się również aksamit lub atłas.

Nieważne więc czy trumna będzie w stylu amerykańskim pełna złotych zdobień, czy wykonana z samego drewna dębowego. Wybór trumny jest ważnym elementem ceremonii pogrzebowej, ale warto pamiętać, że najważniejsze jest oddanie szacunku zmarłemu.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
koszt pogrzebu - trumna

Wiele osób nie wie, że to właśnie koszt trumny jest największym wydatkiem podczas organizacji pogrzebu. Zakup w zakładzie pogrzebowym który jest jednocześnie producentem to gwarancja najkorzystniejszej relacji ceny do jakości.

pogrzeb - cena
3 lat temu

Tu jest serwis który dokładnie informuje jakie są składowe ceny pogrzebu jeśli ktoś jest zainteresowany tym zagadnieniem.

Danuta
2 lat temu

Wybór trumien na rynku jest bardzo duży. A im większy asortyment, tym trudniej wybrać. Dobrze, że można liczyć na pomoc większości pracowników.

Robert Gralewski
2 lat temu

Każdy chce mieć ładną trumnę ale niestety taka musi kosztować. Alternatywą cenową dla rodziny może być wybranie ładnego wzoru ale wykonanego z sosny a nie z dębu.

własna produkcja trumien

Witam kolegów, my również tak jak Pan Karol z Mementum staramy się sami produkować większość sprzedawanych trumien, robimy tak od alt 70 – tych i ta polityka nam się sprawdza. Jak robisz coś dla siebie to dbasz o odpowiednią jakość i wiesz, że rodzina będzie zadowolona.

giełda funeralna
2 lat temu

Zapraszam na swoją stronę Giełda i blog funeralny w jednym.