Organizacja pogrzebu w Sandomierzu – komu zlecić usługi pogrzebowe?

Organizacja pogrzebu w Sandomierzu – komu zlecić usługi pogrzebowe?

Położony nad Wisłą Sandomierz to jedno z najstarszych i najpiękniejszych miast Polski. Zabytkowa zabudowa na lewym brzegu rzeki uznana została za pomnik historii. I to właśnie historia oraz setki zabytków sandomierskich przyciągają do miasta tysiące turystów. Wśród cennych pamiątek przeszłości nie brakuje również cmentarzy.

Sandomierskie nekropolie

Ślady pierwszych osadników w okolicach Sandomierza datowane są na paleolit. O mieście wspomina w swojej kronice Gall Anonim. Jest miastem rodzinnym pierwszego polskiego kronikarza Wincentego Kadłubka. Sandomierz niejednokrotnie odwiedzany był przez władców Polski przez wieki był ważnym ośrodkiem życia politycznego i kulturalnego. Przeszłość miasta można odczytać przechadzając się alejami najstarszej zachowanej nekropolii – Cmentarza Katedralnego założonego w 1792 roku. Tu znajduje się około 300 zabytkowych nagrobków (najstarsze z 1804 roku). Wspomniane nagrobki są nie tylko pamiątką historii Sandomierza, to także wybitne dzieła architektury cmentarnej. Obok Cmentarza Katedralnego w Sandomierzu istnieje pięć innych zabytkowych nekropolii. Największym czynnym cmentarzem jest utworzony w katach 40-tych XX wieku cmentarz komunalny na Krukowie.

cmentarz sandomierz

Jaki zakład pogrzebowy w Sandomierzu wybrać?

W organizacji pochówków liczy się doświadczenie, rzetelność, uczciwość. Takie przymioty posiada rodzinna firma Jan Ząbek Centrum Pogrzebowe, która istnieje już 30 lat. Empatia, wysoka kultura osobista, najwyższa jakość usług to znaki rozpoznawcze właścicieli i pracowników firmy.

Na stronie sandomierz.centrumpogrzebowe24.pl obok szczegółowego katalogu usług znajduje się poradnik dla rodzin, które stanęły przed problemem organizacji ceremonii. Zakład pogrzebowy oferuje swoją pomoc na każdym etapie: od zgłoszenia zgonu, poprzez eksportację, załatwianie dokumentów, wybór i zakup akcesoriów, ustalanie terminów, opracowanie scenariusza pogrzebu, przygotowanie ciała i grobu, spopielenie, nekrologi, kwiaty, transport, stypę aż po usługi kamieniarskie. W serwisie umieszczone są dane kontaktowe dla biura w Sandomierzu oraz do filii zajmujących się kwiaciarstwem i kamieniarstwem. Przed podjęciem decyzji o wyborze firmy pogrzebowej warto także zapoznać się z umieszczonymi na stronie opiniami, czy referencjami klientów, którzy wcześniej wybrali zakład pogrzebowy Jan Ząbek.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
firmy z Sandomierza
3 lat temu

Warto sprawdzić ten portal, są tutaj opisane zakłady pogrzebowe z Sandomierza i opinie na temat ich usług.

Karolina
Karolina
3 lat temu

Fajnie że nawet takie firmy z Sandomierza są znane, teraz niestety ale takie czasy nastały że każdy się zastanawia – co gdyby? Bardzo ciekawa strona.

pomniki i zakład kamieniarski

Ta firma to przede wszystkim ma najładniejsze nagrobki i prowadzi usługi kamieniarskie, nie ma dnia żeby czegoś u nas na cmentarzu nie montowali – polecam

Jarosław
Jarosław
3 lat temu

Sandomierz górą, znów o nas piszą ! Mamy najlepsze zakłady pogrzebowe i kamieniarskie – nie wiedziałem 😉