Jak wygląda kremacja z Domem Pogrzebowym Nekropolis?

Jak wygląda kremacja z Domem Pogrzebowym Nekropolis?

Rodziny osób zmarłych coraz częściej decydują się na kremację. Kremacja dokonywana jest w piecu kremacyjnym, w którym panuje temperatura 800-1200 stopni Celsjusza.

Czym jest kremacja?

Na uwagę zasługuje fakt, że kremacja przebiega bez żadnego zapachu oraz emisji dymu. Trwa zazwyczaj 2-3 godziny. Wyszków jest miastem, w którym działa dom pogrzebowy Nekropolis. Urnę z prochami można obecnie dochować do grobu tradycyjnego, który już istnieje. Taka zmiana przepisów spowodowała zwiększenie zainteresowania tą formą pochówku. Umożliwia to wykonywanie kolejnych pochówków, a grób można w ten sposób zamienić w grób rodzinny. Ciało osoby zmarłej musi być najpierw odpowiednio przygotowane. Najlepiej, żeby zmarły był ubrany w całun lub okryty naturalnymi tkaninami. Nie może być żadnych ozdób lub biżuterii, które nie mogą ulec spopieleniu. Przed rozpoczęciem kremacji należy też usunąć rozrusznik serca. Ciało zmarłego umieszcza się w specjalnie dostosowanej trumnie kremacyjnej. Takie trumny produkowane są z reguły z drewna nielakierowanego. Nie posiada też żadnych ozdobników wykonanych z metalu.

Pożegnanie ze zmarłym

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że rodzina może pożegnać się z bliskim w kaplicy pogrzebowej domu pogrzebowego. Następnie zmarły jest transportowany do nowoczesnego krematorium. Wszystko odbywa się z poszanowaniem godności osoby zmarłej. W piecu kremacyjnym panuje temperatura 800-1200 stopni Celsjusza. Do takiego pieca zostaje wprowadzone ciało, a zwłoki ulegają spopieleniu w ciągu 2-3 godzin. Czas ten jest uzależniony głównie od masy zmarłego. Należy pamiętać, że po spopieleniu zwłok trzeba jeszcze schłodzić szczątki aż do pokojowej temperatury. Następnie szczątki umieszczane są w maszynie, która służy do rozdrabniania kości na pył. Tak otrzymane prochy wkłada się do woreczka, a woreczek umieszcza się w urnie. Do ceremonii pogrzebowej potrzebna jest urna z prochami oraz świadectwo kremacji. Zakład Nekropolis z Wyszkowa specjalizuje się w pogrzebach kremacyjnych.

Proces kremacji

Firma organizuje cały proces kremacji, zaczynając od transportu ciała osoby zmarłej do krematorium i kończąc na odbiorze urny. W niektórych religiach kremacja jest podstawową metodą pochówku. W naszej tradycji zakorzeniło się jednak klasyczne chowanie zmarłych w trumnach. W przyszłości pogrzeby kremacyjne mogą się stać standardem, ponieważ wolna przestrzeń na cmentarzach cały czas się zmniejsza. Kremacja zwłok jest całkowicie dozwolona w świetle polskiego prawa, tak samo kościół katolicki nie ma nic przeciwko. Ważne jest, żeby zmarły był ubrany w tkaniny, które ulegną spopieleniu. Trumna wyprodukowana jest z materiałów ekologicznych, bez dodatku lakierów i farb. Ceremonia pożegnanie rodziny ze zmarłym zazwyczaj odbywa się przed kremacją. Jedynymi osobami obecnymi przy akcie kremacji są pracownicy krematorium, którzy muszą czuwać nad przebiegiem procesu. W ostatnich latach kremacja zwłok w Polsce cieszy się naprawdę dużą popularnością. Należy pamiętać, że ciało po spopieleniu powinno zostać pochowane na cmentarzu. Rodzina zmarłego musi wypełnić pisemną zgodę na kremację.

Dom Pogrzebowy Nekropolis Wyszków
Kremacja z Domem Pogrzebowym Wyszków

Według powyższych schematów prowadzona jest kremacja w Domu Pogrzebowym Nekropolis, którą swoją siedzibę ma w Wyszkowie. Pracownicy tego domu pogrzebowego służą wszelką pomocą jeśli chodzi o sprawy związane z kremacją zwłok i obrzędem ceremonii pożegnalnej. Po więcej informacji zapraszamy na stronę https://dompogrzebowywyszkow.pl/o/kremacje/5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tatiana
tatiana
1 rok temu

Czy można przynieść własną urnę czy tylko są do wyboru te z katalogu?

andrzej676
andrzej676
1 rok temu

oczywiście nie trzeba kupować w zakładzie można przynieść własną albo kupić z innego źródła (choć w przypadku całkiem własnych poleciłbym najpierw dobrze przebadać temat)
tu jest artykuł a propos