Jak otworzyć zakład pogrzebowy?

Jak otworzyć zakład pogrzebowy?

Firma pogrzebowa to działalność, która z pewnością może przynosić zyski. Pamiętać jednak należy, iż jest to branża bardzo konkurencyjna. W większości miast takich firm funkcjonuje przynajmniej kilka. Dlatego decydując się na założenie firmy pogrzebowej należy zawsze dbać o najwyższą jakość wykonywanych usług.

Jakie wymagania?

Aby otworzyć zakład pogrzebowy nie jest konieczne posiadanie jakiegoś konkretnego wykształcenia. Dużo istotniejsze są tu cechy charakteru osoby, która decyduje się na otworzenie tego typu biznesu. Musi ona charakteryzować się empatią oraz współczuciem. Niezwykle ważna jest także odporność na stres. Do prowadzenia takiego biznesu jak firma pogrzebowa nie są konieczne także żadne zezwolenia czy koncesje. Wystarczy wpis do rejestru przedsiębiorców. Zakład pogrzebowy może być prowadzony zarówno w formie jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i w formie spółki.

Zakładanie firmy pogrzebowej

Jeśli decydujemy się na założenie zakładu w formie jednoosobowej działalności gospodarczej wówczas wystarczy wpis do CEIDG. Pamiętać należy, że prowadząc firmę w takiej formie jej właściciel odpowiada za jej działalność całym swoim majątkiem. Firma pogrzebowa może funkcjonować także jako spółka. Wówczas konieczna będzie rejestracja w Krajowym Rejestrze Sądowym.

Jak otworzyć zakład

Firma pogrzebowa a lokal

Chcąc prowadzić firmę pogrzebową szczególnie zadbać należy o kwestie lokalowe. Nie jest to bowiem działalność do prowadzenia której wystarczy jedynie miejsce na biuro. Potrzebne będzie miejsce także na odpowiednie zaplecze, w którym przechowywane będą trumny oraz inne akcesoria pogrzebowe. Warto zadbać także o salę pożegnań. Nie można zapomnieć również o chłodni, w którym będą przechowywane zwłoki. Należy pamiętać, że takie miejsce będzie musiało przejść kontrolę sanitarną.

Oferowane usługi

Usługi pogrzebowe to bardzo szerokie pojęcie. Dziś to często nie jest jedynie organizacja pogrzebu. Pracownicy zakładów także często w imieniu swoich klientów zajmują się wszelkimi kwestiami formalnymi w urzędach. Firmy pogrzebowe często również oferują sprowadzenie zwłok z zagranicy.5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments