Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać?

Jakie kwiaty na pogrzeb wybrać?

Oprawa florystyczna ceremonii pogrzebowej odgrywa bardzo ważną rolę. Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego wieńca jest banalnie prostym zadaniem, jednak nie jest to prawdą! Ważne, aby kwiaty na pogrzeb były adekwatne do okazji. Łatwo tutaj popełnić błąd, który może zostać źle odebrany przez żałobników.

Wieniec vs wiązanka pogrzebowa

Kwiatyelusia.pl to kwiaciarnia, która oferuje zarówno okazałe wieńce, jak i eleganckie wiązanki. Wiele osób nie ma pojęcia, czym różnią się kompozycje. Wieńce osiągają często imponujące rozmiary. Zazwyczaj są one okrągłe lub półokrągłe, jednak można spotkać się także z innymi kształtami. Bazę stanowią iglaste gałązki lub florety. Dobór kwiatów jest bardzo indywidualny. Największą popularnością cieszą się gerbery, róże, anturia, lilie. Nie można również nie wspomnieć o szarfie, na której zamieszczone są wyrazy żałoby.

Wiązanki najczęściej są o wiele mniejsze. Występują w formie klasycznych bukietów do wazonów, a także płaskich kompozycji układanych na grobie. Do ich wykonania wykorzystywane są przeróżne gatunki kwiatów. Warto także wspomnieć o bukietach kondolencyjnych, które nie są tak często spotykane. Nie są one składane na grobie, ale wręczane najbliższym zmarłego. Zwyczaj ten nie jest jeszcze dobrze znany w naszym kraju.

Najpopularniejsze kwiaty pogrzebowe

Ceremonia pogrzebowa powinna być wzniosła i dostojna. Staranny dobór kwiatów odgrywa tutaj bardzo ważną rolę. W przypadku wątpliwości bezpiecznie jest postawić na klasykę, która zawsze jest mile widziana. Oprawa florystyczna pochówku podkreśla rangę wydarzenia, a także wyraża żal i cierpienie. Kwiaty składane na grobie są formą hołdu złożonego osobie zmarłej.

Do najpopularniejszych kwiatów pogrzebowych można zaliczyć:

  • Mieczyki – doskonale prezentują się w okazałych kompozycjach. Mogą stanowić bazę bukietu, ponieważ świetnie łączą się z innymi gatunkami kwiatów i roślin.
  • Róże – to piękne, a zarazem efektowne kwiaty, które występują w wielu różnych kolorach. Białe oznaczają czystość i niewinność. Czerwone są symbolem głębokiej miłości. Żółte uchodzą za uniwersalne, a zarazem neutralne.
  • Chryzantemy – wyrażają smutek po stracie bliskiej osoby. To kolejna propozycja dla tych, którzy wybierają ponadczasowe rozwiązania.
  • Goździki – są nie tylko atrakcyjne pod względem wizualnym, ale również niezwykle trwałe. Mogą pozostać w nienagannym stanie pomimo negatywnego oddziaływania czynników zewnętrznych.


5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
strona funeralna
1 rok temu

Znajomy prowadzi w sieci bardzo podobną stronę funeralną, może kogoś to zainteresuje bo też pisze o kwiatach na pogrzeb.

Kwiaciarnia Elusia z Warszawy
10 miesięcy temu

Zapraszam do mojej kwiaciarni, wykonujemy piękne wieńce i wiązanki pogrzebowe.