Nowoczesny zakład pogrzebowy w Kraczkowej pod Rzeszowem czy „trupiarnia”?

Nowoczesny zakład pogrzebowy w Kraczkowej pod Rzeszowem czy „trupiarnia”?

Przez ostatnie 2 miesiące do redakcji wpłynęło kilka pytań o to, co sądzimy na temat powstającego w Kraczkowej pod Rzeszowem nowoczesnego obiektu funeralnego. Powstający z inicjatywy aktywnego lokalnego przedsiębiorcy Pani Magdaleny Kate Bykovski kompleks mający być filią oddziału Rzeszowskiego Polskiego Centrum Pogrzebowego posiada nie tylko biuro, ale i w planach kwiaciarnię i ekspozycję kamieniarską. Ta inwestycja spowodowała tak duży sprzeciw mieszkańców. W mediach pojawiły się głosy mieszkańców, jakoby był to nie zakład pogrzebowy a „trupiarnia” masowo składająca zwłoki na skalę przemysłową.

Rozmawiając z samą właścicielką zakładu pogrzebowego w Rzeszowie udało się ustalić, że nigdy nie ośmieliłaby się użyć tego słowa w kontekście pogrzebów czy przechowywania ciał zmarłych osób. Jest to według niej jawny brak szacunku do zmarłych i ich rodzin.

zakład pogrzebowy rzeszów

Pani Magdalena dokonała inwestycji kilkudziesięciu tysięcy złotych aby obiekt dostosować do panujących za granicą wysokich standardów. Prace nie zostały jeszcze ukończone. Zakład pogrzebowy realizuje już teraz w Rzeszowie usługi popularne na terenie USA i zachodniej Europy takie jak ubezpieczenia od pogrzebu czy planowanie własnego pogrzebu. Część mieszkańców podrzeszowskiej miejscowości Kraczkowa, która wzięła udział w proteście twierdzi (na swoim profilu facebook, oraz jak podają lokalne media), że nie chcą aby ich dzieci obserwowały karawany i trumny. Co zatem w przypadku w którym odbywa się pogrzeb na lokalnym cmentarzu w tej właśnie miejscowości? Po drodze do szkoły dzieci narażone są tak czy inaczej na ten widok i prędzej czy później trzeba będzie z nimi porozmawiać i wyjaśnić na czym polega ceremonia pogrzebowa.

Według skromnego zdania redakcji konflikt ten jest niesprawiedliwie rozdmuchany i powstał z dużą krzywdą dla inwestora, jakim jest Polskie Centrum Pogrzebowe. Wypieranie z własnej świadomości i okolicy zjawiska śmierci i pogrzebu jako wydarzenia nie sprawi, że przestanie ono istnieć. Pozostaje pytanie – czy lepiej mieć tego typu obiekt nowocześnie wyposażony i gwarantujący godne pożegnanie naszych bliskich w swojej okolicy, czy zlecać to zakładom i domom pogrzebowym, które latami nie dokonują żadnych inwestycji w celu polepszenia jakości usług? Zostawiamy odpowiedź na tak postawione pytania samym czytelnikom.

W kwestii informacyjnej i uzupełnienia aby mogli Państwo sobie wyrobić niezależne zdanie na powyższy temat – opinie na temat zakładów pogrzebowych w Rzeszowie i okolicy odnajdziemy na stronie https://funer.com.pl/szukaj,Rzeszów,20,1,1.html

Więcej informacji na temat samego Polskiego Centrum Pogrzebowego w Rzeszowie odnajdziemy na ich stronie firmowej pod adresem http://polskiecentrumpogrzebowe.pl5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jan
Jan
4 lat temu

Ja bym się cieszył ze mam taką firmę w pobliżu, to wazna usługa i im więcej dobrych firm w okolicy tym lepiej.

Krystyna
Krystyna
4 lat temu

Byłam na ich pogrzebie, mieli ładnego nowego melexa – wszystko było ładnie zorganizowane.

Marta P.
Marta P.
4 lat temu

Trupiarnia ? w Rzeszowie są firmy co nie maja nawet swojego karawanu, doceńcie ludzie ze ktoś się stara dla was bo jak ta branże opanują sami oszuści to dopiero będzie biadolenie.

Darek
Darek
4 lat temu

Przejeżdżałem tamtędy i już nawet jakieś pomniki stały. znaczy dobra firma musi być jak tak szybko się rozwija.

Serwis Funeralny
3 lat temu

Podoba mi się ten serwis funeralny. Przynajmniej wchodzisz i przeglądasz wszystko w jednym miejscu a nie jakiś wyskakujący ADS co sam za Ciebie wybiera numer i to nie wiadomo gdzie ….

ten serwis
3 lat temu

Mi się podoba ten serwis – fantastycznie się go przegląda i czyta!

Agnieszka z Rzeszowa

Na stronie Mementis tez piszą o tej firmie, wydaje się być to bardzo nowoczesny zakład pogrzebowy – nie wiem skąd ten krzyk w śród mieszkańców Kraczkowej!

Tomek
Tomek
1 rok temu

Myślę, że Polskie Centrum Pogrzebowe to jedna z lepszych firm pogrzebowych w Rzeszowie i kto wie czy nie w całym województwie.