Oprawa pogrzebu – na jakie usługi warto się zdecydować?

Oprawa pogrzebu – na jakie usługi warto się zdecydować?

Oprawa pogrzebu jest istotnym elementem całej ceremonii ostatniego pożegnania. Rodziny pragną zorganizować ostatnie pożegnanie z szacunkiem i godnością. Zakład pogrzebowy Cerber w Warszawie oferuje usługi, które nadają ceremonii pogrzebowej bardziej podniosłego charakteru. Jaka oprawa pogrzebu jest najlepsza? 

Oprawa pogrzebu -muzyka

Muzyka potrafi trafniej od słów wyrazić nasze emocje. Muzyka na żywo lub odtworzona w trakcie ceremonii, nadaje ogromnej podniosłości. W zależności od formy pogrzeb, rodziny najczęściej wybierają utwory religijne lub świeckie. Muzyka na żywo jest bardziej wymowna i zdecydowanie bardziej emocjonalna. Minusem muzyki na żywo jest ograniczona liczba utworów. Decydując się na odtwarzanie muzyki ze sprzętu grającego, najbliżsi mogą zdecydować się na ulubiony utwór swojego bliskiego. W ten sposób można oddać Zmarłemu cześć i pokazać, jak bliski był dla nas ważny. 

Oprawa pogrzebu – kwiaty

W trakcie organizacji pogrzebu, kwiaty wydają się najmniej istotnym elementem pogrzebu. Wieńce i wiązanki są jednak nierozerwalną częścią pogrzebu, jest to w końcu symbol pożegnania. Każdy kwiat i kolor niosą ze sobą pewną symbolikę. Niektóre kwiaty odpowiedniejsze są na grób młodej osoby, a inne z kolei będą bardziej wymowne dla osoby dojrzałej. Dlatego wybierając wieniec lub wiązankę nie można bagatelizować barw. Pracownicy zakładu pogrzebowego Cerber w Warszawie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie należy tworzyć kompozycje florystyczne, aby zawsze były adekwatne do sytuacji.

Jakie kwiaty na grób?

Sztuczne kwiaty często kuszą swoją trwałością, ale według zasad savoir-vivre, nie są adekwatne do ceremonii ostatniego pożegnania. Nie należy jednak zbytnio przejmować się odgórnymi zasadami. Liczą się bowiem nasze intencje. Niektóre kwiaty symbolizują radość i szczęście, w takiej sytuacji nie powinno się ich składać na grobie. Od każdej zasady istnieje jednak wyjątek. Jak wcześniej zostało wspomniane – liczą się nasze intencje. Dlatego przyniesienie na grób słoneczników, wiedząc, że były to ulubione kwiaty Zmarłego, nie powinno być absolutnie postrzegane jako nietakt. 

O kwiatach ciętych na grób można przeczytać również w tym artykule – Jakie kwiaty do wazonu na cmentarz?

Oprawa pogrzebu w postaci kwiatów i muzyki nie są elementami obowiązkowymi. Wszystko bowiem zawsze zależy od indywidualnych preferencji rodziny. I chociaż oprawę można urozmaicić o wiele innych dodatkowych elementów, to oprawa w postaci muzyki i florystyki nada całej uroczystości odpowiedniej podniosłości.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
2 lat temu

To prawda, oprawa pogrzebu jest bardzo ważna. Nie wyobrażam sobie pogrzebu bez muzyki. Ona nadaje całej ceremonii jeszcze godniejszego wydźwięku.

Daria
Daria
2 lat temu

Bardzo ciekawy wpis z masa interesujących przykładów. Myślę, że każda z tych usług nadaje uroczystości pogrzebowej podniosłego charakteru.

Michał
2 lat temu

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty, mamy własną kwiaciarnię i nie wyobrażam sobie pracy bez florystek. Kwiat to zawsze wyjątkowy symbol miłości.

Paweł
2 lat temu

My też stawiamy na kwiaty! Niektórzy używają stroików tylko gdy chcą ukryć mankament na trumnie a to duży błąd bo kosztuje to niewiele a kilka elementów z kwiatów bardzo poprawia odczucie profesjonalizmu całej ceremonii.

Marta
Marta
2 lat temu

Warto odwiedzić stronę https://funer.com.pl/firma,zaklad-pogrzebowy-walicki,13782.html i zapoznać się z możliwościami zakładu w tej kwestii. Gorąco polecam mi bardzo pomogły wskazówki z tej strony.

Lena z Czechowic
1 rok temu

U nas w Czechowicach jest duża konkurencja, a sama oprawa często służy do tego żeby ludzi zwabić, a jak przychodzi co do czego to muszą za nią naprawdę sporo zapłacić. Sądzę że uczciwe jest dopasowanie za każdym razem propozycji do możliwości i oczekiwania rodziny. Obecnie mozna zrobic naprawde piekne rzeczy na ceremonii , tylko czy rodzina chce za to zapłacić?

zapraszam na www
1 rok temu

Zapraszam na moja strone, nie mam tyle wejść co e-pogrzeby ale może kiedyś 😉

serwis z informacjami

ale szok, co za zbieżność domen, ja tez opisuje arty. na podobnym serwisie