Oprawa pogrzebu – na jakie usługi warto się zdecydować?

Oprawa pogrzebu – na jakie usługi warto się zdecydować?

Oprawa pogrzebu jest istotnym elementem całej ceremonii ostatniego pożegnania. Rodziny pragną zorganizować ostatnie pożegnanie z szacunkiem i godnością. Zakład pogrzebowy Cerber w Warszawie oferuje usługi, które nadają ceremonii pogrzebowej bardziej podniosłego charakteru. Jaka oprawa pogrzebu jest najlepsza? 

Oprawa pogrzebu -muzyka

Muzyka potrafi trafniej od słów wyrazić nasze emocje. Muzyka na żywo lub odtworzona w trakcie ceremonii, nadaje ogromnej podniosłości. W zależności od formy pogrzeb, rodziny najczęściej wybierają utwory religijne lub świeckie. Muzyka na żywo jest bardziej wymowna i zdecydowanie bardziej emocjonalna. Minusem muzyki na żywo jest ograniczona liczba utworów. Decydując się na odtwarzanie muzyki ze sprzętu grającego, najbliżsi mogą zdecydować się na ulubiony utwór swojego bliskiego. W ten sposób można oddać Zmarłemu cześć i pokazać, jak bliski był dla nas ważny. 

Oprawa pogrzebu – kwiaty

W trakcie organizacji pogrzebu, kwiaty wydają się najmniej istotnym elementem pogrzebu. Wieńce i wiązanki są jednak nierozerwalną częścią pogrzebu, jest to w końcu symbol pożegnania. Każdy kwiat i kolor niosą ze sobą pewną symbolikę. Niektóre kwiaty odpowiedniejsze są na grób młodej osoby, a inne z kolei będą bardziej wymowne dla osoby dojrzałej. Dlatego wybierając wieniec lub wiązankę nie można bagatelizować barw. Pracownicy zakładu pogrzebowego Cerber w Warszawie doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie należy tworzyć kompozycje florystyczne, aby zawsze były adekwatne do sytuacji.

Jakie kwiaty na grób?

Sztuczne kwiaty często kuszą swoją trwałością, ale według zasad savoir-vivre, nie są adekwatne do ceremonii ostatniego pożegnania. Nie należy jednak zbytnio przejmować się odgórnymi zasadami. Liczą się bowiem nasze intencje. Niektóre kwiaty symbolizują radość i szczęście, w takiej sytuacji nie powinno się ich składać na grobie. Od każdej zasady istnieje jednak wyjątek. Jak wcześniej zostało wspomniane – liczą się nasze intencje. Dlatego przyniesienie na grób słoneczników, wiedząc, że były to ulubione kwiaty Zmarłego, nie powinno być absolutnie postrzegane jako nietakt. 

O kwiatach ciętych na grób można przeczytać również w tym artykule – Jakie kwiaty do wazonu na cmentarz?

Oprawa pogrzebu w postaci kwiatów i muzyki nie są elementami obowiązkowymi. Wszystko bowiem zawsze zależy od indywidualnych preferencji rodziny. I chociaż oprawę można urozmaicić o wiele innych dodatkowych elementów, to oprawa w postaci muzyki i florystyki nada całej uroczystości odpowiedniej podniosłości.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Janek
1 rok temu

To prawda, oprawa pogrzebu jest bardzo ważna. Nie wyobrażam sobie pogrzebu bez muzyki. Ona nadaje całej ceremonii jeszcze godniejszego wydźwięku.

Daria
1 rok temu

Bardzo ciekawy wpis z masa interesujących przykładów. Myślę, że każda z tych usług nadaje uroczystości pogrzebowej podniosłego charakteru.

Michał
10 miesięcy temu

Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty, mamy własną kwiaciarnię i nie wyobrażam sobie pracy bez florystek. Kwiat to zawsze wyjątkowy symbol miłości.

Paweł
10 miesięcy temu

My też stawiamy na kwiaty! Niektórzy używają stroików tylko gdy chcą ukryć mankament na trumnie a to duży błąd bo kosztuje to niewiele a kilka elementów z kwiatów bardzo poprawia odczucie profesjonalizmu całej ceremonii.

Marta
Marta
4 miesięcy temu

Warto odwiedzić stronę https://funer.com.pl/firma,zaklad-pogrzebowy-walicki,13782.html i zapoznać się z możliwościami zakładu w tej kwestii. Gorąco polecam mi bardzo pomogły wskazówki z tej strony.

Lena z Czechowic
2 miesięcy temu

U nas w Czechowicach jest duża konkurencja, a sama oprawa często służy do tego żeby ludzi zwabić, a jak przychodzi co do czego to muszą za nią naprawdę sporo zapłacić. Sądzę że uczciwe jest dopasowanie za każdym razem propozycji do możliwości i oczekiwania rodziny. Obecnie mozna zrobic naprawde piekne rzeczy na ceremonii , tylko czy rodzina chce za to zapłacić?