Kielce – gdzie znaleźć zakład pogrzebowy ? Jaki zakład pogrzebowy wybrać ?

Kielce – gdzie znaleźć zakład pogrzebowy ? Jaki zakład pogrzebowy wybrać ?

Podobnie jak we wielu miastach wschodniej Polski, Kielce są miastem osób starzejących się. Trend ten trwa nieprzerwanie od lat 1992 roku. Ubywa osób młodych, w wieku produkcyjnym które wyjeżdżają za pracą do innych miast lub za granicę. Według danych GUS z 31 grudnia 2018 roku Kielce zamieszkuje 195 tysięcy osób, przy 215 tysiącach mieszkańców w roku 1991. Obecnie prawie 1/4  kielczan ma ponad 60 lat, a w roku 2050 będzie to połowa.

Polityka społeczna władz miasta to opieka nad dziećmi i młodzieżą aby nieco przyhamować regres demograficzny, oraz pomoc ludziom starszym godnie przeżyć ich ostatnie lata życia. Starzejące się społeczeństwo to najpoważniejszy problem Kielc. Olbrzymie sumy z budżetu miasta pochłania stała rozbudowa sieci klubów seniora, zakładów opiekuńczych, służby zdrowia i zwiększające się z roku na rok koszty finansowania Domów Pomocy Społecznej tzw. DPS-ów.

Taki stan rzeczy sprawił, że mieszkańcy kieleckich dzielnic takich jak: Baranówek, Barwinek, Białogon, Biesak, Bocianek, Bukówka, Cedro Mazur, Cegielnia, , Jagiellońskie, Karczówka, Łazy, Centrum, Osiedle Chęcińskie, Czarnów, Dąbrowa, Dobromyśl, Domaszowice Wikaryjskie, Dyminy, Herby, Wielkopole, Na Stoku, Nowy Folwark, Niewachlów I i II, Osiedle Jana Czarnockiego, Osiedle Jana Kochanowskiego, Ostra Górka, Pakosz, Panorama, Piaski, Pietraszki, Pod Dalnią, Podhale, Podkarczówka, Pod Telegrafem, Posłowice, Sady, Sandomierskie, Sieje, Sitkówka, Słoneczne Wzgórze, Słowik, Szydłówek, Ślichowice, Osiedle Świętokrzyskie, Uroczysko, Wietrznia, Zacisze, Zagórska Południe i Północ, Zagórze, Zalesie, – zmuszeni są stosunkowo często korzystać z pomocy sektora usług funeralnych.

W Kielcach istnieje bardzo rozbudowany sektor przedsiębiorstw pogrzebowych w stosunku do ilości mieszkańców. Zakłady i domy pogrzebowe prześcigają się w działaniach , które mają na celu przyciągniecie rodzin.  Dobrze jeśli są to działania oparte na rzetelnym rozbudowywaniu zaplecza firm pogrzebowych, floty karawanów, otwieraniu nowych biur czy szkoleniu kadry. Gorzej jeśli rodziny mami się tylko niska ceną , po czym tak czy inaczej ukrywa się koszty, nie oferując w zamian niczego co można by było nazwać godną usługą pogrzebową. Pogrzeby organizowane są głownie na Kieleckich cmentarzach takich jak: Cmentarz Stary, Cmentarz Rzymskokatolicki „Nowy”, Cmentarz Komunalny I, Cmentarz Komunalny II, Cmentarz Rzymskokatolicki „Białogon”, Cmentarz Prawosławny.

Usługi Pogrzebowe Kielce
Kościół św. Józefa Robotnika w Kielcach

Gdzie znaleźć zakład pogrzebowy, z którego pracy będziemy zadowoleni ? Idealnym rozwiązaniem jest odwiedzenie https://funer.com.pl/szukaj,Kielce,20,1,1.html , pod którego adresem kryje się serwis funeralny dedykowany mieszkańcom Kielc i okolic. Polecane zakłady pogrzebowe prezentowane są z dokładnym opisem usług, danymi teleadresowymi, mapą dojazdu oraz co najważniejsze z moderowanymi opiniami na temat ich pracy. Uczciwie działający zakład pogrzebowy w Kielcach to podstawa solidnej pomocy pogrążonym w żałobie mieszkańcom Kielc i okolic tego starzejącego się pod względem demografii miasta.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments