Kwiaty na pogrzebie

Kwiaty na pogrzebie

Każdy pogrzeb to bez wątpienia tego rodzaju uroczystość, która w oczach wielu osób w niej uczestniczących, powinna zawsze wyglądać elegancko i godnie. Istnieją symbole i elementy, które na pogrzebach pojawiają się praktycznie rzecz biorąc od zawsze, dodając mu należytej powagi i pewnego rodzaju refleksji. Przede wszystkim obecne są na pewno różnego rodzaju wieńce pogrzebowe.

Każdy uczestnik pogrzebu przynosi ze sobą mniejszy lub większy bukiet kwiatów z szarfą z odpowiednią dedykacją lub prostym zdaniem „ostatnie pożegnanie”. Jest to robione ze względu na szacunek dla tego kogoś, kto już odszedł z tego świata na zawsze. Bliższa rodzina oczywiście przynosi ze sobą różnego rodzaju wiązanki większych lub nieco mniejszych rozmiarów, dalsza rodzina i znajomi, decydują się najczęściej na mniejsze, symboliczne bukiety.

wieniec pogrzebowy

Obłożenie grobu kwiatami jest tradycją, przestrzeganą w Polsce praktycznie od zawsze. Kwiaty przynosi się na znak szacunku, dla wielu osób stały się one niejako również symbolem żałoby i pożegnania zmarłego. Taki gest ma sprawić nie tylko, że pogrzeb będzie wyglądał bardziej estetycznie. Gest pochodzi przede wszystkim z serca osoby, która pojawia się na pogrzebie. Jest to ostatni prezent od żałobników, którzy chcą godnie pożegnać zmarłą osobę. Wieniec nie musi być ogromny, aby wiele znaczył. Liczy się gest i pamięć o zmarłym, którego już nigdy więcej nie spotkamy w życiu doczesnym. Dla bardzo wielu osób jest to ostatnie pożegnanie, które powinno zostać zrealizowane w jak najbardziej należyty ku temu sposób z wykorzystaniem wszystkich możliwych środków i sposobów.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Danka
3 lat temu

Polecam tą kwiaciarnię

Piękne kwiaty -obowiązkowo!
Piękne kwiaty -obowiązkowo!
3 lat temu

Kwiat to zawsze była wyjątkowa sprawa, jak ktoś kogoś szanował za życia to piękne kwiaty są wręcz obowiązkiem