Balsamacja zwłok

Balsamacja zwłok

Pożegnanie osoby bliskiej, która odeszła to dla rodziny czas smutny i pełen rozpaczy, ale także konieczny dla prawidłowego procesu przechodzenia żałoby. Dlatego tak ważną rolę od strony psychologicznej odgrywa wystawienie zwłok oraz możliwość spojrzenia na ukochaną osobę i przebywania z nią po raz ostatni. By takie pożegnanie przebiegło godnie, firmy organizujące pogrzeby w Gdyni, ale inne zakłady pogrzebowe organizują balsamację ciała. Na czym ona polega?

Przygotowania ciała do wystawienia

Balsamacja to część oferty każdego zakładu pogrzebowego, a jednym z nich jest http://roza24.pl/. Polega ona na takim przygotowaniu ciała, by zapobiec rozkładowi zwłok. Dzięki temu mogą być one wystawione na widok publiczny w warunkach chłodniczych lub naturalnych. Balsamacja zapobiega zmianom wyglądu, zapachu czy zachowania fizjologicznego martwego ciała, a także co najważniejsze, tuszuje już powstałe zmiany. Niestety zwłoki zaczynają się rozkładać bardzo szybko po śmierci, co doprowadza do powstawania plam, odgłosów i zapachów. By uniknąć tych nieprzyjemnych wrażeń w czasie wystawienia zwłok, ciało poddaje się balsamacji.

pogrzeb

 

Dzięki tym profesjonalnym zabiegom zmarły wygląda jakby spał. Rodzina, a nawet małe dzieci mogą się z nim godnie pożegnać. To niezwykle ważne, by zobaczyć ukochaną osobę ostatni raz w trumnie. Jak dowodzą specjaliści, ogrywa to ogromną rolę w przechodzeniu procesu żałoby, który może przebiec wtedy pomyślniej i szybciej. Szczególnie kiedy zmarły jest po wypadku lub sekcji zwłok, balsamacja jest niezbędna, by zwłoki mogły być wystawione na widok publiczny. Takie usługi dowodzą poszanowania godności danej osoby oraz jej bliskich. Są wykonywane za pomocą specjalistycznych preparatów, zatrzymujących i niwelujących objawy procesów pośmiertnych. Do wykonywania zabiegów jest uprawiona jedynie osoba posiadające niezbędne przeszkolenie i certyfikaty w tym względzie. Zazwyczaj takie osoby są zatrudniane przez zakłady pogrzebowe i tam nabierają niezbędnego doświadczenia przez lata pracy. Ich ważna i cenna praca ma ogromne znaczenie psychologiczne jak i estetyczne.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
polecam stronę www
3 lat temu

To fantastyczna strona – jest tylko jedna podobna , nieco starsza ale równie dobra -polecam!