Pogrzeby znanych i mniej znanych

Pogrzeby znanych i mniej znanych

Czy wszystkie pogrzeby wyglądają podobnie? Wielu osobom może się tak na pewno wydawać, jednak każdy zakład pogrzebowy może wykorzystać tak zwaną inwencję twórczą podczas organizowania danej ceremonii pogrzebowej.

Jak się jednak okazuje, klienci preferują raczej zwykłe, skromne uroczystości pogrzebowe, zamiast tych jakoś bardziej wystawnych. Nikogo to oczywiście z reguły rzeczy nie dziwi, pogrzeb jest, bowiem pożegnaniem kogoś, kto na zawsze odszedł z tego świata, dlatego powinien on odbyć się w atmosferze szacunku, ale bez wystawności, która w przypadku pogrzebu może być nie na miejscu.

Oczywiście nie dotyczy to dużych pogrzebów znanych osób, które skupiają i przyciągają do siebie mnóstwo delegacji i przybywa na nie całe grono mniej lub bardziej rozpoznawalnych osób. W takiej sytuacji trzeba już postarać się o nieco więcej niż zwyczajną muzykę i krótki orszak pogrzebowy. Pogrzeby osób znanych trwają znacznie dłużej, gdyż wiele osób tworzy przemowy na ich cześć.

groby

Na zwykłym pogrzebie pojawia się zazwyczaj jedynie najbliższa rodzina oraz przyjaciele i w takich wypadkach skromny pogrzeb jak najbardziej wystarczy. Zresztą ludzie wcale nie chcą przepychu, to, co oferuje im zakład pogrzebowy, jako usługi podstawowe, zazwyczaj w zupełności im wystarcza. Chodzi o godne pożegnanie zmarłego, a na to nie trzeba wielkiej uroczystości. Zachowanie kultury, szacunku i powagi przekłada się na właściwy odbiór ceremonii pogrzebowej znanych ludzi jak i tych najbardziej normalnych i nie rozpoznawalnych w szerszym gronie.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments