Tanatos Gdańsk – usługi pogrzebowe na każdą kieszeń

Tanatos Gdańsk – usługi pogrzebowe na każdą kieszeń

Thanatos w tłumaczeniu z greki oznacza śmierć. Tanatos to także bóstwo chtoniczne utożsamiane z odejściem w zaświaty. To odejście najtrudniejsze jest dla bliskich zmarłego – wszechogarniająca rozpacz nie ułatwia działania. Zakład pogrzebowy „Tanatos” Gdańsk – firma z wieloletnią tradycją poleca usługi wykonywane w oparciu o najwyższe standardy.

Gdańsk – nekropolie pomorskiej stolicy

Na terenie Gdańska znajduje się 14 czynnych cmentarzy, 4 wojenne oraz 9 nekropolii nieczynnych. Łącznie zajmują one teren ponad 103 ha. Po II wojnie światowej władze komunistyczne likwidowały wszelkie pamiątki nawiązujące do niemieckiej przeszłości miasta, a wśród nich cmentarze. Dla uczczenia pamięci ludzi pogrzebanych na tych cmentarzach w 2002 roku stworzono Cmentarz Nieistniejących Cmentarzy – symboliczne miejsce z pomnikiem w kształcie mogiły przykrytej kamienną płytą.

Na czynnych cmentarzach codziennie odbywają się pochówki. Część z nich realizowana jest przez „Tanatos” – wiodący zakład pogrzebowy z Pomorza. Zgodnie z informacją z serwisu www.tanatos.gda.pl zakład przygotowuje i przeprowadza około 500 pochówków rocznie!

cmentarz w Gdańsku

Ile kosztuje pogrzeb w Gdańsku?

W okresie przygotowań do pogrzebu rodzina nie radzi sobie z procedurami i zawiłościami działań urzędniczych, gubi się w logistyce działań, a przede wszystkim martwi się o sfinansowanie pochówku. W zakładzie pogrzebowym „Tanatos” koszt pogrzebu można zamknąć w kwocie zasiłku pogrzebowego. Powyżej tej sumy organizuje się pochówki z drogimi akcesoriami pogrzebowymi, usługami transportowymi na znaczne odległości, dodatkowymi elementami wykraczającymi poza usługi standardowe.

Zakres usług pogrzebowych

Zakład ”Tanatos” wykonuje wszystkie usługi pogrzebowe:
– eksportację z miejsca zgonu,
– przygotowanie ciała,
– odkrycie i zakrycie grobu,
– zaopatrzenie w trumny, urny, ubiory, akcesoria pogrzebowe, kompozycje kwiatowe,
– oprawa medialna i muzyczna, nagłośnienie,
– transport ciał i żałobników,
– kremacje.

Na życzenie firma pomaga w załatwianiu wszystkich dokumentów i pozwoleń, wypłat z tytułu ubezpieczenia społecznego i prywatnego, a po pogrzebie organizuje tradycyjny poczęstunek – konsolację. Do czasu wypłaty zasiłku „Tanatos” kredytuje swoje działania. Po pogrzebie możliwa jest dalsza współpraca z zakładem – można zlecić ekshumację, budowę nagrobka oraz całoroczną opiekę nad grobem.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz z Gdańska
3 lat temu

Bardzo drobiazgowo przygotowany serwis funeralny, bardzo podobają mi się pomysły aby publikować opinie o zakładach pogrzebowych z Gdańska i poddawać je moderacji. Bo w mapkach w Gogole jest straszny bałagan i czasem widać po nazwiskach w kontach ze to rodzina właściciela firmy pogrzebowej sama sobie wstawia pozytywy.

Giełda informacji funeralnych

Jakoś bardziej mi się podobają te artykuły. Podobne to wszystko ale chyba więcej szczegółów jes tpodane

pogłoski
pogłoski
3 lat temu

A ile kosztuje pogrzeb w Pruszczy Gdańskim i okolicach bo słyszałem plotki że firmy z Pruszcza zawyżają ceny.

Adam
Adam
3 lat temu

Tak jak wszędzie bez przesady z tymi cenami pogrzebów -wszędzie jest tka samo -drogo ;(