Usługi pogrzebowe w Sochaczewie

Usługi pogrzebowe w Sochaczewie

Historia Sochaczewa jest ściśle związana z gospodarczym i politycznym wzrostem znaczenia Mazowsza. Nad miastem górował niegdyś zamek książąt mazowieckich. Tu biegły ważne szlaki handlowe, a wśród znamienitych gości zamku byli również władcy Polski. Gdy funkcje centrum politycznego Mazowsza przejęła Warszawa znaczenie Sochaczewa znacznie zmalało, ale nadal pozostaje on jednym z ważniejszych ośrodków regionu.

Sochaczewskie nekropolie

O świetności Sochaczewa łatwo przekonać się podziwiając odrestaurowane i zadbane zabytki znajdujące się na miejscowych cmentarzach. Najwięcej o dawnych mieszkańcach dowiemy się podczas spaceru po cmentarzu parafialnym przy Traugutta niedaleko kościoła pod wezwaniem świętego Wawrzyńca. W mieście istniały kiedyś także cmentarze innych wyznań: żydowski i muzułmański. Niestety nie przetrwały II wojny światowej: po cmentarzu muzułmańskim pozostał grobowiec mułły – tak zwana Baszta Tatarska (zabytek znajduje się na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. F. Chopina).

Cmentarz żydowski najpierw zniszczyli hitlerowcy, a ocalałe groby nadal dewastowano w czasach PRL. W końcówce wieku XX podjęto starania w celu zachowania kirkutu. Odrestaurowano kilka grobów oraz zbudowano ohel na grobie cadyków Bornsteinów. W roku 1991 wzniesiono także symboliczną ścianę płaczu.

Usługi pogrzebowe

Sochaczewskie cmentarze to nie tylko świadkowie dawnej historii – tu codziennie odbywają się pochówki współczesnych sochaczewian. Do organizacji pogrzebów rodziny angażują dobry zakład pogrzebowy, który świadczy usługi na najwyższym poziomie. Dokładny katalog usług pogrzebowych oraz numery czynnych całą dobę telefonów można znaleźć tutaj.

pogrzeby w sochaczewie

Wszystkie usługi pogrzebowe mają na celu pomoc rodzinie, która zmagając się z bólem po stracie musi zmierzyć się z wieloma przeszkodami natury prawnej, urzędniczej, logistycznej. Zakład pogrzebowy zaczyna przygotowania do pogrzebu od eksportacji zmarłego. Następnie kolej na załatwienie dokumentów urzędowych oraz wypłat zasiłków i ubezpieczeń. Pracownicy zakładu zajmują się przygotowaniem ciała i grobu. Rodzina zamawiając usługi może być spokojna o transport, nekrologi, nagłośnienie, kwiaty, dekorację grobu. Na życzenie organizuje się poczęstunek po ceremonii.

Pogrzeby sochaczewskie mogą mieć charakter świecki lub wyznaniowy. Mogą to być pochówki tradycyjne albo poprzedzone kremacją. Na życzenie rodziny zakład pogrzebowy cały rok opiekuje się grobami. W razie potrzeby można także zlecić dokonanie ekshumacji z cmentarzy położonych w Sochaczewie lub w innych miejscowościach.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polecamy
Polecamy
3 lat temu

Bardzo ciekawy artykuł – polecamy Dom pogrzebowy w Sochaczewie!

o artykule
3 lat temu

W sumie dziwie się że u was o Sochaczewie akurat ktoś napisał bo w Sochaczewie Rembiejewskich każdy zna i nie słyszałam o żadnej konkurencji, wszyscy ich znają od lat więc wątpię że tam ktokolwiek inny może coś zdziałać.

ważne informacje z branży

Zdaje się, że tutaj tez są artykuły na temat firmy Haron z Sochaczewa. To musi być znane przedsiębiorstwo w Sochaczewie i okolicach skoro tyle o nich piszą.