Jakie warunki powinien spełniać dobry zakład pogrzebowy?

Jakie warunki powinien spełniać dobry zakład pogrzebowy?

Czas pogrzebu jest dla każdego bardzo trudny. Aby przejść przez ten etap w jak najmniej stresujący sposób, należy wybrać profesjonalny zakład pogrzebowy, który w wyrozumiały i życzliwy sposób podchodzi do klientów. W tym celu powinniśmy skierować się do tych firm, które cieszą się najlepszą opinią w okolicy.

Mało kto interesuje się usługami pogrzebowymi w czasie, kiedy nie jest im to potrzebne. Dlatego śmierć bliskiej osoby często stawia ich w sytuacji całkowicie nowej i nie do końca znanej. Wielu nie wie jak się zachować i jaka jest pierwsza rzecz, którą powinni obrać sobie za cel. W dniu śmierci bliskiego często działamy instynktownie, a więc przepłacamy za usługi pogrzebowe. Jednak zanim podejmiemy decyzję o organizacji pogrzebu z pomocą określonego zakładu pogrzebowego, warto na spokojnie przeanalizować ich ofertę. Ceny pogrzebu mogą się znacząco różnić od siebie, podobnie zresztą jak kompetencje pracowników zakładu. Jednak jak sprawdzić, który zakład pogrzebowy w okolicy cieszy się najlepszą opinią?

usługi pogrzebowe

Gdzie szukać informacji o usługach pogrzebowych?

Ogólnodostępne media, a przede wszystkim internet, znacznie ułatwiły proces pozyskiwania informacji. Większość cenionych zakładów pogrzebowych posiada swoje strony internetowe, czasami nawet firmowe profile w mediach społecznościowych, takich jak dobrze znany wszystkim Facebook. Choć raczej nie dowiemy się stąd w jakiej cenie dany zakład organizuje pogrzeby, możemy z powodzeniem sprawdzić opinie klientów. Powinniśmy celować przede wszystkim w te zakłady pogrzebowe, które do swoich klientów podchodzą z dużą wyrozumiałością i współczuciem. W okresie tuż po śmierci bliskiej osoby to właśnie wyrozumiałość jest wbrew pozorom najważniejsza. Nie chcemy korzystać z usług osób, które do tematu organizacji pogrzebu podejdą jak do sprzedaży nowego samochodu – oczekujemy współczucia i jak największego dostosowania się do naszych potrzeb.

Nawet jeśli cennik usług pogrzebowych dostępny jest na stronie internetowej, nie powinniśmy się nim kierować. Informacje zawarte w tego typu cennikach często są jedynie poglądowe, a ostateczna cena dostosowywana jest do klienta. Jeśli posiadamy zakupioną wcześniej trumnę, miejsce na cmentarzu lub nie chcemy kupić nowej odzieży, w której pochowany będzie zmarły, wszystkie te usługi możemy odjąć od kosztu pogrzebu. Z im mniejszej liczby dodatkowych usług skorzystamy, tym niższa będzie całkowita cena. Warto wziąć również pod uwagę, że ceny kremacji i tradycyjnego pogrzebu zazwyczaj znacząco różnią się od siebie – kremacja często jest tańsza.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Walczak
1 rok temu

Ta firma o której piszecie – Walczak z Katowic jest bardzo profesjonalna robią piękne pogrzeby i palmy. Polecam