Zakłady pogrzebowe w Poznaniu – który wybrać?

Zakłady pogrzebowe w Poznaniu – który wybrać?

Który zakład pogrzebowy wybrać? To pytanie zadaje sobie co roku wielu mieszkańców miasta Poznań. Śmierć bliskiej osoby pociąga za sobą nie tylko żałobę, ale również konieczność organizacji godnego pochówku.

Duża konkurencja na rynku poznańskim sprawia, że wybór odpowiedniego zakładu funeralnego może przyprawić o ból głowy. O klienta walczą aktualnie nie tylko wieloletnie przedsiębiorstwa, ale również niedawno powstałe, nowoczesne zakłady pogrzebowe. Czy usługi pogrzebowe przez nich świadczone czymś się różnią? Czy wybór zakładu pogrzebowego ma znaczenie? Takie, a także inne pytania mkną przez głowę zagubionego członka rodziny zmarłego.

Śmierć zazwyczaj pojawia się nagle. Nikt nie wybiera zakładu pogrzebowego przed śmiercią bliskiej mu osoby. Po odejściu najbliższych, warto zapoznać się z ofertami kilku zakładów pogrzebowych. Pomimo doznanego szoku, musimy określić swoje potrzeby. Czy chcemy poddać zwłoki kremacji (spopieleniu)? Czy pochówek odbędzie się w obrządku katolickim, a może świeckim? Na te pytania trzeba odpowiedzieć sobie już w kilka godzin po śmierci.

usługi pogrzebowe

Zlokalizowane w Poznaniu zakłady pogrzebowe znacznie różnią się dostępnością poszczególnych usług. Kremacja nie jest dostępna w każdym zakładzie, o czym warto pamiętać. Możliwość tę udostępnia jednak większość nowoczesnych zakładów. Starsze, posiadające tradycję zakłady, zazwyczaj stawiają na pochówku w stylu klasycznym. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy w ich wnętrzach nowoczesnych krematoriów. Zakłady pogrzebowe z Poznania można znaleźć na https://funer.com.pl/szukaj,Poznań,20,1,1.html.

Podczas wyboru zakładu, warto również pamiętać o usługach dodatkowych. Oprawa florystyczna, a także muzyczna (solista, orkiestra pogrzebowa itp), to w dzisiejszych czasach nieodłączny element pogrzebu. Na uwagę zasługuje także pomoc w przygotowaniu zmarłego do pochówku. Czy pragniemy, by nasz najbliższy został lekko umalowany? Czy ma zostać ubrany w nowe ubranie? Na te i inne pytania odpowiedzmy sobie sami, a na pewno dokonamy dobrego, ostatecznego wyboru.7 komentarzy na “Zakłady pogrzebowe w Poznaniu – który wybrać?”

  • Nawet nie myślałam że w Poznaniu jest tyle zakładów pogrzebowych myślałam że tylko Universum , Kuźniewski i Kalia bo innych jakoś nie widuje na cmentarzach.

  • My z rodziną od zawsze korzystaliśmy z Universum, i nie sadzę żeby ktokolwiek w Poznaniu był w stanie przebić ich ofertą i możliwościami. To po prostu inna liga.

  • Jest nowa firma pogrzebowa am gdzie kiedyś był Tanatos – ja jestem zadowolony ale nie życzę nikomu żeby musiał korzystać..

  • Ja Korzystałem z usług zakładu pogrzebowego Mementum i muszę przyznać, że wszystko odbyło się zgodnie z ustaleniami a przewóz z Grodziska do Poznania odbył się bardzo sprawnie. Sam pogrzeb – jak to pogrzeb ciężko mi porównywać ale był namiot i winda za którą nie trzeba było dopłacać co chyba nie jest standardem. Polecam

  • Universum w Poznaniu znaczy to samo co zakład pogrzebowy i myślę że tu przypadków nie ma bo mieszkańcy wiedza co robią
    – pozdrawiam z Poznania

  • Po co się zastanawiać, wchodzisz na Funer szukasz firm z Poznania, wchodzisz na ich stronę, czytasz opinie czy tez po zdjęciach porównujesz ofertę jak mają ich więcej. Dobrze ze są takie miejsca, bo podobno już nawet w Internecie handlują informacjami o zmarłych…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *