Zakłady pogrzebowe w Poznaniu – który wybrać?

Zakłady pogrzebowe w Poznaniu – który wybrać?

Który zakład pogrzebowy wybrać? To pytanie zadaje sobie co roku wielu mieszkańców miasta Poznań. Śmierć bliskiej osoby pociąga za sobą nie tylko żałobę, ale również konieczność organizacji godnego pochówku.

Duża konkurencja na rynku poznańskim sprawia, że wybór odpowiedniego zakładu funeralnego może przyprawić o ból głowy. O klienta walczą aktualnie nie tylko wieloletnie przedsiębiorstwa, ale również niedawno powstałe, nowoczesne zakłady pogrzebowe. Czy usługi pogrzebowe przez nich świadczone czymś się różnią? Czy wybór zakładu pogrzebowego ma znaczenie? Takie, a także inne pytania mkną przez głowę zagubionego członka rodziny zmarłego.

Śmierć zazwyczaj pojawia się nagle. Nikt nie wybiera zakładu pogrzebowego przed śmiercią bliskiej mu osoby. Po odejściu najbliższych, warto zapoznać się z ofertami kilku zakładów pogrzebowych. Pomimo doznanego szoku, musimy określić swoje potrzeby. Czy chcemy poddać zwłoki kremacji (spopieleniu)? Czy pochówek odbędzie się w obrządku katolickim, a może świeckim? Na te pytania trzeba odpowiedzieć sobie już w kilka godzin po śmierci.

usługi pogrzebowe

Zlokalizowane w Poznaniu zakłady pogrzebowe znacznie różnią się dostępnością poszczególnych usług. Kremacja nie jest dostępna w każdym zakładzie, o czym warto pamiętać. Możliwość tę udostępnia jednak większość nowoczesnych zakładów. Starsze, posiadające tradycję zakłady, zazwyczaj stawiają na pochówku w stylu klasycznym. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy w ich wnętrzach nowoczesnych krematoriów. Zakłady pogrzebowe z Poznania można znaleźć na https://funer.com.pl/szukaj,Poznań,20,1,1.html.

Podczas wyboru zakładu, warto również pamiętać o usługach dodatkowych. Oprawa florystyczna, a także muzyczna (solista, orkiestra pogrzebowa itp), to w dzisiejszych czasach nieodłączny element pogrzebu. Na uwagę zasługuje także pomoc w przygotowaniu zmarłego do pochówku. Czy pragniemy, by nasz najbliższy został lekko umalowany? Czy ma zostać ubrany w nowe ubranie? Na te i inne pytania odpowiedzmy sobie sami, a na pewno dokonamy dobrego, ostatecznego wyboru.5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
4 lat temu

Nawet nie myślałam że w Poznaniu jest tyle zakładów pogrzebowych myślałam że tylko Universum , Kuźniewski i Kalia bo innych jakoś nie widuje na cmentarzach.

Poznaniak
4 lat temu

My z rodziną od zawsze korzystaliśmy z Universum, i nie sadzę żeby ktokolwiek w Poznaniu był w stanie przebić ich ofertą i możliwościami. To po prostu inna liga.

Karol
Karol
3 lat temu

Jest nowa firma pogrzebowa am gdzie kiedyś był Tanatos – ja jestem zadowolony ale nie życzę nikomu żeby musiał korzystać..

pozdrawiam z Poznania
pozdrawiam z Poznania
2 lat temu

Universum w Poznaniu znaczy to samo co zakład pogrzebowy i myślę że tu przypadków nie ma bo mieszkańcy wiedza co robią
– pozdrawiam z Poznania

Porównaj ofertę!
2 lat temu

Po co się zastanawiać, wchodzisz na Funer szukasz firm z Poznania, wchodzisz na ich stronę, czytasz opinie czy tez po zdjęciach porównujesz ofertę jak mają ich więcej. Dobrze ze są takie miejsca, bo podobno już nawet w Internecie handlują informacjami o zmarłych…

dla mieszkańców Buku i okolic

Mieszkańcom buku i okolic polecam usługi pogrzebowe tej firmy.