Dlaczego namiot pogrzebowy jest niezbędnym elementem ceremonii pogrzebowej?

Dlaczego namiot pogrzebowy jest niezbędnym elementem ceremonii pogrzebowej?

Każdy z nas był kiedyś na pogrzebie. Nie ulega, więc wątpliwości, że ceremonia ta jest wyjątkowym przeżyciem. Jest ono przede wszystkim trudne dla najbliższych zmarłego, którzy zostają przez niego pozostawieni. Ważne jest, więc by uroczystość była jak najbardziej godna. Pomagają w tym namioty pogrzebowe. Dlaczego są niezbędne? Dlaczego powinny być na każdym pogrzebie?

Ochrona przed niepogodą

Namiot pogrzebowy w pierwszej kolejności chroni przed deszczem. To oczywiste. Pogrzeby organizuje się przy każdej pogodzie. Opady nie mogą przeszkodzić w ceremonii. Dzięki zadaszeniu ksiądz i żałobnicy mogą schować się przed opadami i nie myśleć o parasolach. Tym bardziej że w emocjach łatwo jest zapomnieć o zabraniu ich ze sobą z domu. Co ważne, namiot pogrzebowy chroni również trumnę lub urnę.

Zaznaczenie miejsca pogrzebu

Dzięki namiotom pogrzebowym nie ma wątpliwości, co do tego gdzie dokładnie dojdzie do pochówku. Żałobnicy z daleka widzą, gdzie mają się kierować. Bez trudu mogą, więc pozostawić kwiaty i znicze we właściwym miejscu. Namiot zawsze wyróżnia się na tle niskich grobów.

Nadaje charakteru

Namiot pogrzebowy sprawia wrażenie, że ceremonia została dopracowana w każdym szczególe. Nadaje jej dodatkowej powagi. Żałobnicy zwykle też czują się bezpieczniej, kiedy mogą schować się pod zadaszeniem. Stają bliżej siebie, by się pod nim zmieścić i cała uroczystość staje się bardziej intymna.

Warto też pamiętać, że na namiocie pogrzebowym można umieścić nazwę zakładu pogrzebowego oraz jego najważniejsze dane kontaktowe, czyli adres lub telefon. Dzięki temu wszyscy żałobnicy oraz osoby akurat przechodzące w pobliżu będą wiedzieli jaka firma jest odpowiedzialna za tak przygotowaną uroczystość. Ważne jest jednak by dobrać napisy reklamowe w możliwie jak najbardziej eleganckim stylu. Chodzi o to, by reklama nie była zbyt agresywna. Ma być dyskretnie, ale zdecydowanie. Dobrym pomysłem jest wybieranie napisów w kolorze złotym, srebrnym lub białym. Z całą pewnością nie oszpecą one ciemnego materiału, z którego wykonany jest namiot pogrzebowy.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
informacje o namiotach pogrzebowych

Polecam serwis funer.com.pl tam znajdują się informacje o producentach namiotów pogrzebowych.