Śmierć – trudne rozmowy na ważny temat

Śmierć – trudne rozmowy na ważny temat

Nikt nie umie przewidzieć dokładnej daty swojego odejścia ze świata żywych. Każdy kiedyś umrze, ale jak i kiedy, to wielka niewiadoma. Wiadomo jednak, że odchodząc zostawimy bliskich, którzy w cierpieniu po stracie będą musieli wywiązać się z kulturowego obowiązku, jakim jest pogrzebanie ciała. Czy można im jakoś pomóc? Oczywiście, pod warunkiem, że za życia porozmawiamy z rodziną o tym, jaki pochówek chcielibyśmy mieć.

Jak rozmawiać o śmierci?

To nie jest proste, szczególnie gdy rozmówcami są osoby mocno emocjonalnie ze sobą związane – tak zazwyczaj w rodzinach jest. Próbować trzeba. Tak, jak na wypadek śmierci staramy się zaopatrzyć rodzinę finansowo, tak również warto wyposażyć bliskich w wiedzę o naszych preferencjach dotyczących wyboru formy uroczystości, czy o tym, jaki naszym zdaniem zakład pogrzebowy powinien być organizatorem pogrzebu.

W dość trudnej sytuacji znajdują się członkowie rodziny, którzy spodziewają się odejścia rodziców lub dziadków z racji ich zaawansowanego wieku czy choroby, a nie mają dość odwagi, aby podjęć temat śmierci. Pomocą czy inspiracją do konwersacji może być ciekawy artykuł o dobrym zakładzie pogrzebowym z Warszawy znaleziony w prasie lub w Internecie. Można w zupełnie naturalny sposób przeczytać fragment na głos i zapytać, co na ten temat sądzi nasz rozmówca. Jeśli zaczniemy otwarcie mówić o pogrzebie zapytajmy o szczegóły, które są ważne dla naszych bliskich oraz wybierzmy wspólnie zakład pogrzebowy.

Jak znaleźć dobry zakład pogrzebowy?

Większość z nas uważa, że najlepszym wyborem jest zakład, który ma najszerszy, całkowity czyli kompleksowy zakres usług pogrzebowych. To prawda, ale w ten sposób funkcjonuje wiele firm. W stolicy jest ich kilkaset – co więc powiedzieć należy o dobrym zakładzie pogrzebowym z Warszawy? Kompleksowość może nie wystarczyć. Warto postawić na firmy sprawdzone, posiadające dobre opinie wśród klientów – system polecania firm to najbardziej sprawdzona metoda dokonania dobrego wyboru. Na pewno godne naszej uwagi są również takie zakłady pogrzebowe, których właściciele i pracownicy mający wieloletnie doświadczenie branży wyróżniają się dyskrecją i wysoką kulturą obsługi, a także niestandardowymi usługami dodatkowymi, które mimo najwyższej jakości mają średnie ceny rynkowe ustalane bardzo rzetelnie i uczciwie.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
taka praca w zakładzie pogrzebowym

taka praca w zakładzie pogrzebowym że trzeba się liczyć z tym, że ludzie będą chcieli się wypłakać i żeby ktoś ich wysłuchał. Kto tego nie potrafi nie nadaje się do tego zawodu według mnie.

Sebastian z Róży
2 lat temu

Zgadzam się z kolega. Trzeba dać się ludziom czasem wygadać – my nawet współpracujemy z psychologiem bo czasami widać że samemu sobie człowiek nie poradzi.

informacje o zakładzie pogrzebowym

A czy widzieliście strone bloga zakładu pogrzebowego? całkiem inne podejście w przekazywaniu informacji rodzinom na temat działania zakładu pogrzebowego – polecam tą ciekawostkę na naszym rynku.