Spacerem przez historię – Cmentarz Tyniec Kalisz

Spacerem przez historię – Cmentarz Tyniec Kalisz

Tyniec jest prawobrzeżną dzielnicą Kalisza o bardzo bogatej historii, która nie raz dała znać o sobie w tej podkaliskiej wsi. Tyniec zapadł w naszej pamięci jako miejsce bitwy pod Kaliszem w 1813 roku, gdzie wojska rosyjskie zwyciężyły w walce z wojskami pod dowództwem gen. J.L. Reyniera. Dopiero w 1934 roku Tyniec ostatecznie został włączony w granice miasta Kalisza. Dzięki swej bogatej historii na Tyńcu znajduje się nie jedno miejsce godne uwagi. Jednym z takich miejsc jest cmentarz Tyniec.

Więcej informacji tutaj.

Historia cmentarza

Cmentarz Tyniec w Kaliszu niejedno widział. Powstał w latach 80 XIX wieku i od tej pory jest jednym z ważniejszych cmentarzy jakie ma Kalisz. Obecnie jest drugim co do wielkości cmentarzem, na którym nadal odbywają się pochówki.

Cmentarz Tyniec ma ponad stuletnią historię. Pamięta niejedno z historii Kalisza, co można dostrzec zwiedzając cmentarz oraz oglądając nagrobki, które są pomnikiem minionych czasów. Znajdziemy tu groby uczestników Powstania Styczniowego, czy zbiorową mogiłę żołnierzy Armii Krajowej.

Stuletnia historia cmentarza widoczna jest na pięknych, starych pomnikach cmentarza. Zabytkowe pomniki tych znanych i tych pamiętanych przez bliskich, tworzą magiczny klimat miejsca, w którym historia łączy się z dniem dzisiejszym.

cmentarz tyniec

Cmentarz Tyniec dziś

Historia cmentarza na Tyńcu toczy się nadal. Dziś również można na cmentarz Tyniecki odprowadzić swoich zmarłych. Tak dziś, jak i wczoraj, cmentarz komunalny jest otwarty. Nadal można pochować swoją ukochana osobę na cmentarz na Tyńcu i zapewnić jej spokojny spoczynek.

Śmierć bliskiej osoby to trudne, traumatyczne przeżycie. Zapewnienie godnego pochówku naszej ukochanej osobie, chociaż w niewielkim stopniu, może ukoić ból rozstania z jakim pozostaje rodzina. Uroczyste, ostatnie pożegnanie, które jest ostatnim momentem jaki rodzina spędza z ukochaną osobą pozwoli na pożegnanie zmarłej osoby w godny sposób, pełen miłości i żalu jaki pozostaje w sercach rodziny. Pochówek na cmentarzu Tyniec, w miejscu gdzie historia przeplata się z bólem dnia dzisiejszego, to pozostawienie ukochanej osoby w otoczeniu pełnym spokoju, ciszy oraz szacunku dla życia i śmierci. Śmierci, która jest nierozerwalnie związana z naszym życiem i z którą musimy się pogodzić.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
polecam stronę
3 lat temu

Polecam serwis internetowy Funer – znalazłem tam zakład pogrzebowy, prezentują wszystkie najlepsze z Kalisza i okolicy więc łatwo odszukać najbliższy.

katalog stron www
3 lat temu

Zapraszam na nasz katalog – dodaj stronę i popraw jej pozycje w wyszukiwarce.