Dlaczego coraz częściej decydujemy się na kremację zwłok?

Dlaczego coraz częściej decydujemy się na kremację zwłok?

Przygotowywanie zwłok do pochówku jest bardzo ważną czynnością, z którą pomoże nam uporać się dom pogrzebowy. Jeszcze jakiś czas temu decydowaliśmy się na tradycyjne przygotowywanie ciała do pochówku, jednak obecnie coraz częściej wybierana jest kremacja zwłok Elbląg. Możemy mieć pewność, że pogrzeb z urną w tle będzie o wiele mniej traumatycznym wydarzeniem i szczególnie dzieci, które są członkami rodziny i uczestniczą w pogrzebie będą mogły zapamiętać daną osobę taką, jaka była za życia. Ponadto zwłoki skremowane bez problemu zmieszczą się w każdym rodzinnym grobowcu, co jest szczególnie istotne, kiedy chcemy, aby leżało w nim naprawdę wiele osób.

Czy możliwe jest pożegnanie ze zmarłym przed kremacją?

Przed kremacją mamy możliwość pożegnania ze zmarłym, kiedy zostanie umieszczony w trumnie i ubrany w specjalne ubranie, które nie będzie zawierało włókien, które nie mają szans zamienić się w popiół. Musimy mieć na uwadze, że kremacja nie zabiera nam możliwości pożegnania, tylko o tym fakcie musimy poinformować dom pogrzebowy.

Kremacja zwłok Elbląg

Jak wygląda cały proces kremacji?

Kiedy zwłoki zostaną ubrane w specjalne ubranie, a także umieszczone w trumnie, która nie jest pokryta lakierem, to ciało przewożone jest do pieca krematoryjnego. Proces palenia trwa od godziny do nawet 3 godzin. Musimy mieć świadomość, że wszystko zależy od tego, jakiej wagi był zmarły. Często okazuje się, że nie wszystkie kości zostały zamienione w pył, mimo dosyć długiego czasu palenia. W tym przypadku z wykorzystaniem specjalnej maszyny rozdrabnia się je i dopiero po tym procesie proch zostanie umieszczony w woreczku, a w późniejszym okresie w urnie. Tak przygotowane i skremowane ciało, a raczej prochy są gotowe do przewiezienia w miejsce pochówku.

Obecnie kremacja nie jest już sposobem przygotowywania zwłok, którego się boimy. To niewiedza powodowała, że nie każdy patrzył na tę formę przychylnie. Dom pogrzebowy może jednak wytłumaczyć, na czym polega cały proces, a także zapewnić nam możliwość pożegnania ze zmarłą i ukochaną przez nas osobą. Musimy jednak wiedzieć, że należy wybrać taki zakład pogrzebowy, który pracuje z zaangażowaniem i starannością, bo będziemy mieć pewność, że przez cały proces zwłoki będą traktowane z szacunkiem.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pogrzeby Wrocław
2 lat temu

Kremacja w porównaniu z latami 90 jest znacznie popularniejsza i rodzi mniej wątpliwości. Często nawet rodziny w biurze informują o tym, że taka była ostatnia wola zmarłego. Ciekawe jak wszystko się zmienia i jak będą wyglądać pogrzeby za 30 lat. Może wtedy powstanie jakiś nowy sposób pochówku.