Śmierć, pogrzeb, żałoba – najtrudniejsze przeżycia

Śmierć, pogrzeb, żałoba – najtrudniejsze przeżycia

Śmierć bliskiej osoby to zawsze ogromne przeżycie związane z pojawieniem się wielu uczuć, ale przede wszystkim wielkiego cierpienia. Wiele osób zaskoczonych jest tym, co czują. Często jest to gniew, a nawet poczucie winy. Śmierć w bliskiej rodzinie wiąże się nierzadko ze zmianą całego życia, a przecież mówi się, że zmiany prowadzą do rozwoju. Jednak ten rodzaj zmian bardziej boli i wymaga więcej czasu, żeby się z nim uporać.

Smutek ostatniego pożegnania

Pogrzeb to ostatnie pożegnanie zmarłego, bardzo ważna uroczystość dla jego bliskich i znajomych. Oczywiście każdy przeżywa go inaczej, w zależności od tego, kim był dla niego zmarły. Jednak już sam pogrzeb, kazanie księdza, złożenie trumny do grobu, kondolencje, słowa pożegnania oraz kwiaty i świece, to wszystko sprawia, że trudno jest wtedy zachować spokój. Pojawiają się łzy i rozpacz, których żadne słowa otuchy nie są w stanie ukoić. Jedynie czas może sprawić, że chociaż częściowo otrząśniemy się z szoku i poczucia ogromnej straty.

Usługi pogrzebowe wsparciem w trudnych chwilach

Nawet sama organizacja pogrzebu, gdyby nie pomoc innych, byłaby nie do wykonania dla zrozpaczonej matki, żony, córki lub cierpiącego po stracie syna, ojca lub męża. Na szczęście jednak można liczyć na usługi pogrzebowe. Na życzenie klienta, wybrany przez niego zakład pogrzebowy pomoże załatwić wszystkie potrzebne formalności, zwalniając go z tego obowiązku. Jest to naprawdę ogromna pomoc i wyręka. Aby bowiem sprostać wszystkim formalnościom, trzeba mieć sporo siły i trzeźwego umysłu, a tego właśnie jest nam brak w tym trudnym czasie. Dlatego pierwszą czynnością powinien być telefon do zakładu pogrzebowego, który zajmie się całą organizacją pogrzebu, a więc transportem zwłok, ich przygotowaniem, włożeniem do trumny lub kremacją i urną, załatwieniem formalności w urzędach, zapewni oprawę muzyczną, sprzeda wieńce i kwiaty, złoży trumnę w grobie.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments