Jak wybrać odpowiednią trumnę lub urnę?

Jak wybrać odpowiednią trumnę lub urnę?

 Utrata bliskiej osoby jest bardzo kruchym czasem w życiu każdej osoby. Niestety organizacja pogrzebu może bardzo mocno utrudnić spokojne przeżywanie żałoby. Jednym z elementów organizacyjnych jest wybór odpowiedniej trumny i urny. W profesjonalnym zakładzie pogrzebowym pracownicy pomogą podjąć najlepszą decyzję oraz okażą swoje wsparcie w tym trudnym momencie. 

Trumna lub urna jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych akcesoriów pogrzebowych, które tak silnie kojarzą nam się ze śmiercią. W końcu to właśnie w nim spocznie ciało lub prochy naszego bliskiego. Wiele zakładów pogrzebowych w Lublinie oferuje szeroki wybór zarówno urn, jak i trumien. Jedną z nich jest zakład pogrzebowy Eden w Lublinie. Jakie są ich rodzaje?

Rodzaje trumien

Do najpopularniejszych trumien zalicza się trumnę włoską oraz amerykański. Pierwszy z nich jest bardziej klasyczna i charakteryzuje się jedną pokrywą. Wykonana jest z drewna sosnowego lub dębowego. Trumny amerykańskie są bardziej zdobne, składają się z dwóch pokryw i występują w wielu kolorach.  Na rynku funeralnym istnieją również trumny francuskie, które podobnie jak te włoskie wyróżniają się ogromną subtelnością i klasą. 

Rodzaje urn

Urny tworzy się z różnych materiałów, a ich kształty są stylizowane nie tylko w sposób klasyczny. Mogą one przyjmować postać otwartej księgi, piłki nożnej lub rzeźby anioła. Najczęściej urny wykonuje się z: 

  • drewna,
  • kamienia,
  • marmuru,
  • metalu.

Zgodnie z prawem ciało lub szczątki człowieka muszą być pochowane w trumnie, lub urnie. Wybór trumny nie jest jednak motywowany wyłącznym przepisem prawa, ale również odzwierciedla osobowość zmarłego za życia. Osoby młode często chowane są w jasnych trumnach, a starsze i poważne osoby chowane są w ciemnych trumnach lub urnach wykonanych z kamienia. 

Wybór tego akcesorium może być bardzo ciężki, ważna jest więc pomoc profesjonalnych pracowników z zakładu pogrzebowego.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olga
Olga
2 lat temu

No tu z trumną to już wiadomo że musza coś doradzić – i pewnie ceny tez mają niezły rozstrzał bo skąd człowiek ma się na tym znać ?