Jak wybrać odpowiednią trumnę lub urnę?

Jak wybrać odpowiednią trumnę lub urnę?

 Utrata bliskiej osoby jest bardzo kruchym czasem w życiu każdej osoby. Niestety organizacja pogrzebu może bardzo mocno utrudnić spokojne przeżywanie żałoby. Jednym z elementów organizacyjnych jest wybór odpowiedniej trumny i urny. W profesjonalnym zakładzie pogrzebowym pracownicy pomogą podjąć najlepszą decyzję oraz okażą swoje wsparcie w tym trudnym momencie. 

Trumna lub urna jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych akcesoriów pogrzebowych, które tak silnie kojarzą nam się ze śmiercią. W końcu to właśnie w nim spocznie ciało lub prochy naszego bliskiego. Wiele zakładów pogrzebowych w Lublinie oferuje szeroki wybór zarówno urn, jak i trumien. Jedną z nich jest zakład pogrzebowy Eden w Lublinie. Jakie są ich rodzaje?

Rodzaje trumien

Do najpopularniejszych trumien zalicza się trumnę włoską oraz amerykański. Pierwszy z nich jest bardziej klasyczna i charakteryzuje się jedną pokrywą. Wykonana jest z drewna sosnowego lub dębowego. Trumny amerykańskie są bardziej zdobne, składają się z dwóch pokryw i występują w wielu kolorach.  Na rynku funeralnym istnieją również trumny francuskie, które podobnie jak te włoskie wyróżniają się ogromną subtelnością i klasą. 

Rodzaje urn

Urny tworzy się z różnych materiałów, a ich kształty są stylizowane nie tylko w sposób klasyczny. Mogą one przyjmować postać otwartej księgi, piłki nożnej lub rzeźby anioła. Najczęściej urny wykonuje się z: 

  • drewna,
  • kamienia,
  • marmuru,
  • metalu.

Zgodnie z prawem ciało lub szczątki człowieka muszą być pochowane w trumnie, lub urnie. Wybór trumny nie jest jednak motywowany wyłącznym przepisem prawa, ale również odzwierciedla osobowość zmarłego za życia. Osoby młode często chowane są w jasnych trumnach, a starsze i poważne osoby chowane są w ciemnych trumnach lub urnach wykonanych z kamienia. 

Wybór tego akcesorium może być bardzo ciężki, ważna jest więc pomoc profesjonalnych pracowników z zakładu pogrzebowego.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olga
Olga
3 lat temu

No tu z trumną to już wiadomo że musza coś doradzić – i pewnie ceny tez mają niezły rozstrzał bo skąd człowiek ma się na tym znać ?

wsparcie rodzin
8 miesięcy temu

Witam, u ans często się zdarza że rodziny nie wiedzą na jaką trumnę i urnę się zdecydować. Często pytamy o to co lubiła Osoba zmarła, jaka była i pomagamy rodzinom w podjęciu decyzji – wskazując konkretny model. Zbyt duży wybór to też źle.

producenci trumien
8 miesięcy temu

Witam, jeśli ktoś szuka dobrych producentów trumien to zapraszam do serwisu funer.com.pl

Urny pogrzebowe dla zakładów

Koledzy, na tej stronie jest duży wybór urn każdy znajdzie coś dla siebie i z klasyki i z nowości 😉 Pozdrawiam

Lelek
3 miesięcy temu

Potwierdzam, u nas też zdają się całkowicie na nasze sugestie przy wyborze trumny lub urny.