Zabudowa i sprzedaż karawanów

Zabudowa i sprzedaż karawanów

Ostatnia droga człowieka bywa raz dłuższa, innym razem krótsza, ale zawsze rodzina osoby zmarłej pragnie, aby była jak najpiękniejsza. Kiedyś, gdy branża pogrzebowa dopiero zaczynała krystalizować swoje oblicze, trumny były niesione na cmentarz na ramionach ludzkich. Gdy odległości były znaczne – wynajmowano wozy drabiniaste a potem, w miarę upływu czasu, inne pojazdy, coraz bardziej wyspecjalizowane, które ułatwiały transport ciała Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku. Gdy zauważono, że istnieje potrzeba, aby zapewnić także możliwość przewozu Zmarłych między miastami – zaczęto wprowadzać pojazdy przystosowane do tego typu transportu.

Dziś sytuacja zmieniła się diametralnie. Nie tylko społeczeństwo polskie, ale chyba wszystkie społeczeństwa odznaczają się mobilnością. Często przemieszczamy się: wyjeżdżamy na kilka, kilkanaście dni, ale bywa, że zmieniamy miejsce zamieszkania – i czynimy to co kilka lat. Osiedlamy się w różnych częściach Polski i świata z nadzieją, że tam znajdziemy swoje szczęście. Oczywiście, mamy do tego prawo. Z takich podróży nie zawsze jednak wracamy do swoich rodzin… ale właściwie zawsze te właśnie rodziny chcą uczynić wszystko, abyśmy wrócili – choćby w trumnie i byli pochowani tam, gdzie są rodzinne korzenie.

karawan

Zakłady pogrzebowe zauważyły, że istnieje potrzeba, aby w każdej firmie pogrzebowej były karawany przystosowane do przewozu ciał i prochów Zmarłych nawet na dalekie odległości. Posiadanie karawanu, który spełnia rygorystyczne wymagania prawa lokalnego i międzynarodowego, wymaga jednak sporych nakładów finansowych. Od kilkunastu bowiem lat Klienci zwracają uwagę nie tylko na to, że karawan spełnia normy formalne, ale także – czy spełnia normy estetyczne. Te zaś są mocno wyśrubowane. Głośno mówi się, że duży wpływ na to miała tragedia smoleńska, gdy w porach największej oglądalności ulicami polskich miast jechały eleganckie karawany. Polacy przekonali się, że w branży pogrzebowej ważna jest nie tylko użyteczność, ale i piękno – i teraz, bardzo często, oczekują, że na pogrzebie ich Bliskich również taki piękny karawan się pojawi…

Istnieje wiele firm, które zajmują się tworzeniem zabudowy karawanów oraz ich sprzedażą, a ich listę można zobaczyć tutaj. Obserwują one uważnie światowe trendy w tej dziedzinie i starają się dostosować pojazdy przez siebie produkowane do oczekiwań Klientów – zarówno tych instytucjonalnych, jak zakłady pogrzebowe, jak i tych indywidualnych. Oczekiwania tych dwóch grup klientów są ze sobą połączone: rodziny osób zmarłych przedstawiają swoje oczekiwania względem zakładów pogrzebowych – a zakłady pogrzebowe starają się je spełnić, pozyskując możliwie najbardziej eleganckie i nowoczesne karawany.

Doświadczenie zakładów pogrzebowych pokazuje, że im bardziej eleganckie karawany one posiadają – tym chętnie są one wybierane przez Klientów. Większa ilość pogrzebów zaś sprawia, że pojawia się większa ilość środków finansowych i, co za tym idzie, po pewnym czasie dany zakład pogrzebowy może poszerzyć swój tabor o kolejny samochód. W ten sposób także w tej branży trwa ciągły progres, który przekłada się na coraz wyższą jakość świadczonych usług pogrzebowych oraz na coraz większą ilość sprzedanych karawanów.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments