Zwyczaje pogrzebowe

Zwyczaje pogrzebowe

Śmierć bliskiej osoby zawsze jest bolesna dla rodziny. Odnalezienie się w tej sytuacji jest trudne i wymaga czasu, a także wsparcia od najbliższych. Wiele osób nadal pielęgnuje stare zwyczaje pogrzebowe, które zakorzeniły się w naszej kulturze. Prawie nikt nie potrafi wyobrazić sobie pogrzebu bez konduktu żałobnego oraz składania wiązanek na grobie. Pewnym elementem zwyczajów jest również kosmetyka pośmiertna, dzięki której ciało po śmierci wygląda estetyczniej. Wszystkie te usługi oferowane są wyłącznie przez najlepsze zakłady pogrzebowe z Wrocławia, których lista znajduje się tutaj.

Usługi pogrzebowe Wrocław

Zakład pogrzebowy Roch&Abel z Wrocławia to kompleksowe zorganizowanie godnego pogrzebu, zgodnie z życzeniami rodziny. Całodobowa infolinia organizuje przewóz ciała do chłodni, a biuro dopełnia wszelkich formalności urzędowych, co jest dużym udogodnieniem dla rodziny. Szeroka oferta umożliwia także nadanie odpowiedniej oprawy muzycznej, filmowania, a także przewozu rodzin komfortowymi busami na cmentarz. Współpraca z florystami sprawia, że ostatnie pożegnanie staje się piękną uroczystością żałobną, z podniosłą oprawą. Roch&Abel świadczy także usługi transportu zwłok na terenie całej Polski oraz Europy. Specjalne samochody zapewniają godne warunki dla osoby zmarłej i spełniają wymagania. Firma oferuje zarówno pogrzeby świeckie jak i religijne, a także kremacje.

Kremacja

Spopielanie ciała zmarłego staje się coraz bardziej popularne, zwłaszcza ze względu na powstające kolumbaria, które są rozwiązaniem na brak miejsc pochówkowych. Do kremacji zwłoki przygotowywane są w ten sam sposób, co do tradycyjnego pogrzebu, ciało jest umyte oraz w ubraniu, które nie może mieć metalowych elementów. Możliwe jest także kupno specjalnego całunu. Kremacja wymaga również zakupu drewnianej trumny kremacyjnej, która nie jest powleczona sztucznym lakierem oraz urny. Obecnie urny są wykonywane z różnych materiałów oraz posiadają różne ozdoby – nadają się zarówno na pogrzeby świeckie, jak i religijne. Przed spopieleniem ciała, następuje ostatnie pożegnanie. Wiele rodzin decyduje się również na czuwanie i modlitwy przy zmarłym.

pogrzeby

Tanatokosmetyka – kosmetyka po śmierci

Roch&Abel oferuje poza tanatokosmetyką również tanatopraksję – balsamację, która pozwala na poprawienie wyglądu osoby zmarłej. Dzięki użyciu profesjonalnych środków do makijażu, a także doświadczonemu tanatokosmetykowi, ostatnie spotkanie ze zmarłą osobą pozwala ją ujrzeć, tak jak wyglądała za życia.

Ekshumacja

Zakład pogrzebowy zajmuje się również wykonywaniem ekshumacji z najwyższym poszanowaniem ciała. Doświadczeni pracownicy są profesjonalnie przygotowani oraz zaznajomieni z przepisami. Przeprowadzenie ekshumacji możliwe jest między 16 października a 15 kwietnia, w innym terminie jedynie na wyraźną zgodę odpowiednich organów.

Roch&Abel to jeden z zakładów pogrzebowych we Wrocławiu oferujących kompleksowe usługi pogrzebowe. Szeroka oferta akcesoriów pogrzebowych dopasowana jest zarówno do pogrzebów religijnych jak i świeckich. Oferowane usługi są przeprowadzane w sposób profesjonalny i pełen szacunku do rodziny zmarłego. Na stronie internetowej zakładu pogrzebowego roch-abel.pl znajduje się pełna oferta oraz specjalnie przygotowany poradnik, który informuje o najważniejszych formalnościach, które muszą zostać dopełnione przez rodzinę.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments