Buk – komu warto zlecić usługi pogrzebowe?

Buk – komu warto zlecić usługi pogrzebowe?

Historia tego niewielkiego miasta położonego w Wielkopolsce sięga XIII wieku. Buk nie był oszczędzany przez wojny, kataklizmy, powstania. Pamiątki tych wydarzeń można dzisiaj spotkać tu na każdym kroku – historia Buku zaklęta jest w zabytkach, muzeach, dokumentach, legendach i opowieściach. O losach dawnych mieszkańców opowiadają także mogiły na bukowskich cmentarzach.

Bukowskie nekropolie

Najciekawszym dla odkrywających dzieje Buku miejscem jest zapewne cmentarz przy kościele św. Krzyża. Sam kościół zbudowany z drewna wzbudza zachwyt, a dodatkowo warto obejrzeć usytuowaną na cmentarzu drewnianą dzwonnicę z roku 1757 lub 1760 (różne źródła) oraz kamienną rzeźbę Ecce Homo z roku 1762.

Innym ważnym dla historii miasta miejscem jest cmentarz żydowski. Leży około 1,5 km od centrum. Założony w XIX wieku, zniszczony przez hitlerowców podczas II wojny doczekał się uporządkowania w końcówce lat 80-tych ubiegłego stulecia dzięki staraniom Fundacji Rodziny Nissenbaumów. Niestety, nie uszanowano tego miejsca – zniszczono ogrodzenie i tablicę informacyjną, rozkradziono macewy.

Buk – usługi pogrzebowe

Codzienność mieszkańców miasta i gminy to mieszanka chwil szczęśliwych i tragicznych. Na cmentarzu w Buku niemal codziennie odbywają się uroczyste pochówki mieszkańców. Aby pogrzeb był godny pamięci zmarłego warto zlecić usługi pogrzebowe firmie doświadczonej i sprawdzonej. W Buku za taką uchodzi rodzinny zakład pogrzebowy p. Krzysztofa Marcinkowskiego – „Gloria”. Dewizą firmy jest pomoc w trudnych chwilach i profesjonalna obsługa. Za pośrednictwem strony gloria-buk.pl można kontaktować się z właścicielem lub przedstawicielami firmy przez całą dobę we wszystkie dni roku.

usługi pogrzebowe

Kompleksowe usługi pogrzebowe „Gloria”

W firmie „Gloria” można zamówić organizację pogrzebu świeckiego lub wyznaniowego tradycyjnego z odprowadzeniem ciała do grobu lub poprzedzonego kremacją.
W katalogu usług pogrzebowych świadczonych przez zakład „Gloria” w Buku są między innymi:
• Załatwianie formalności w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego,
• Całodobowa eksportacja ciała z miejsca zgonu do przechowalni (pomieszczeń chłodniczych),
• Przygotowanie ciała do pochówku,
• Organizacja ceremonii,
• Przygotowanie grobu – kopanie oraz murowanie grobowców,
• Kwiaty, nekrologi, dekoracja grobu, namiot pogrzebowy, muzyka,
• Oprawa medialna uroczystości,
• Sprzedaż trumien, urn, akcesoriów pogrzebowych,
• Transport,
• Organizacja styp.

Oprócz usług bezpośrednio związanych z pochówkiem można zlecić firmie wykonanie ekshumacji, opiekę nad grobem (mycie, nasadzenia roślin, dekorowanie). Zakład działa na terenie Buku i innych miejscowości w Wielkopolsce. Możliwe jest także organizowanie pogrzebów na terenie całego kraju.

Z bogatego i przejrzystego poradnika na stronie mogą skorzystać organizatorzy pogrzebów – rodziny zmarłych. Na tej stronie są również umieszczane nekrologi – bieżące informacje o osobach, dla których „Gloria” organizuje pochówki. Tu także znaleźć można wszystkie dane kontaktowe – adresy, telefony, mejle.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł z Buku
1 rok temu

Tu tez o nich piszą, solidna firma, widać, żę są popularni i na dodatek piękną stronę im ktoś zrobił.

uczciwa firma
uczciwa firma
1 rok temu

Gloria to bardzo dobra firma pogrzebowa, działaj uczciwie, i to się chwali.

polecamy mementum
1 rok temu

My jesteśmy z okolic Grodziska i u nas najlepszym zakładem pogrzebowym jest Mementum , mają najlepszy sprzęt w okolicy i samych młodych pracowników a konkurencja przy nich wygląda jak obdartusy 😉

T. z Buk-u
T. z Buk-u
1 rok temu

Polecam firmę Gloria z Buku, jest to firma która uczciwie podchodzi do swojej pracy. Podobno czasem Księża w okolicy rozdają wizytówki zakładu pogrzebowego rodzinom a to przecież skandal, i kompletnie nie etyczne zachowanie. Przecież za dolę dla księdza zapłaci finalnie rodzina w koszcie organizacji pogrzebu..

usługi pogrzebowe w Glorii

Witam, ale numer z tym artykułem, komu zlecić to jeszcze pół biedy, ważne że wiadomo komu nie zlecać usług pogrzebowych w Buku!

Alicja
Alicja
1 rok temu

U nas usługi pogrzebowe rodziny mają załatwiać po śmierci bezpośrednio z księdzem proboszczem – nie mam pytań …. A potem się dziwić, że ludzie się odwracają od kościoła.

Juliusz
Juliusz
10 miesięcy temu
Reply to  Alicja

Ksiądz proboszcz wie najlepiej, że na tamten świat zmarły zabierze tylko tyle, ile jego dusza udźwignie.

Adam
Adam
1 rok temu

Wszystkie formalności związane z pogrzebem można załatwić podczas jednego spotkania – z księdzem …

Józef
Józef
1 rok temu

Racja Adam, nikt nikogo nie oszukuje wszystko się zgadza – wszystkie formalności załatwisz w jednym miejscu – w Parafii…. 😉

zapraszam do katalogu
10 miesięcy temu

Zapraszam do mojego katalogu stron e-stronka.pl

Olka
Olka
2 miesięcy temu

W buku tak jak wszędzie kolesiostwo i układy a szary człowiek tylko musi za wszystko płacić 2 razy więcej …