Buk – komu warto zlecić usługi pogrzebowe?

Buk – komu warto zlecić usługi pogrzebowe?

Historia tego niewielkiego miasta położonego w Wielkopolsce sięga XIII wieku. Buk nie był oszczędzany przez wojny, kataklizmy, powstania. Pamiątki tych wydarzeń można dzisiaj spotkać tu na każdym kroku – historia Buku zaklęta jest w zabytkach, muzeach, dokumentach, legendach i opowieściach. O losach dawnych mieszkańców opowiadają także mogiły na bukowskich cmentarzach.

Bukowskie nekropolie

Najciekawszym dla odkrywających dzieje Buku miejscem jest zapewne cmentarz przy kościele św. Krzyża. Sam kościół zbudowany z drewna wzbudza zachwyt, a dodatkowo warto obejrzeć usytuowaną na cmentarzu drewnianą dzwonnicę z roku 1757 lub 1760 (różne źródła) oraz kamienną rzeźbę Ecce Homo z roku 1762.

Innym ważnym dla historii miasta miejscem jest cmentarz żydowski. Leży około 1,5 km od centrum. Założony w XIX wieku, zniszczony przez hitlerowców podczas II wojny doczekał się uporządkowania w końcówce lat 80-tych ubiegłego stulecia dzięki staraniom Fundacji Rodziny Nissenbaumów. Niestety, nie uszanowano tego miejsca – zniszczono ogrodzenie i tablicę informacyjną, rozkradziono macewy.

Buk – usługi pogrzebowe

Codzienność mieszkańców miasta i gminy to mieszanka chwil szczęśliwych i tragicznych. Na cmentarzu w Buku niemal codziennie odbywają się uroczyste pochówki mieszkańców. Aby pogrzeb był godny pamięci zmarłego warto zlecić usługi pogrzebowe firmie doświadczonej i sprawdzonej. W Buku za taką uchodzi rodzinny zakład pogrzebowy p. Krzysztofa Marcinkowskiego – „Gloria”. Dewizą firmy jest pomoc w trudnych chwilach i profesjonalna obsługa. Za pośrednictwem strony gloria-buk.pl można kontaktować się z właścicielem lub przedstawicielami firmy przez całą dobę we wszystkie dni roku.

usługi pogrzebowe

Kompleksowe usługi pogrzebowe „Gloria”

W firmie „Gloria” można zamówić organizację pogrzebu świeckiego lub wyznaniowego tradycyjnego z odprowadzeniem ciała do grobu lub poprzedzonego kremacją.
W katalogu usług pogrzebowych świadczonych przez zakład „Gloria” w Buku są między innymi:
• Załatwianie formalności w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego,
• Całodobowa eksportacja ciała z miejsca zgonu do przechowalni (pomieszczeń chłodniczych),
• Przygotowanie ciała do pochówku,
• Organizacja ceremonii,
• Przygotowanie grobu – kopanie oraz murowanie grobowców,
• Kwiaty, nekrologi, dekoracja grobu, namiot pogrzebowy, muzyka,
• Oprawa medialna uroczystości,
• Sprzedaż trumien, urn, akcesoriów pogrzebowych,
• Transport,
• Organizacja styp.

Oprócz usług bezpośrednio związanych z pochówkiem można zlecić firmie wykonanie ekshumacji, opiekę nad grobem (mycie, nasadzenia roślin, dekorowanie). Zakład działa na terenie Buku i innych miejscowości w Wielkopolsce. Możliwe jest także organizowanie pogrzebów na terenie całego kraju.

Z bogatego i przejrzystego poradnika na stronie mogą skorzystać organizatorzy pogrzebów – rodziny zmarłych. Na tej stronie są również umieszczane nekrologi – bieżące informacje o osobach, dla których „Gloria” organizuje pochówki. Tu także znaleźć można wszystkie dane kontaktowe – adresy, telefony, mejle.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł z Buku
4 lat temu

Tu tez o nich piszą, solidna firma, widać, żę są popularni i na dodatek piękną stronę im ktoś zrobił.

uczciwa firma
uczciwa firma
3 lat temu

Gloria to bardzo dobra firma pogrzebowa, działaj uczciwie, i to się chwali.

T. z Buk-u
T. z Buk-u
3 lat temu

Polecam firmę Gloria z Buku, jest to firma która uczciwie podchodzi do swojej pracy. Podobno czasem Księża w okolicy rozdają wizytówki zakładu pogrzebowego rodzinom a to przecież skandal, i kompletnie nie etyczne zachowanie. Przecież za dolę dla księdza zapłaci finalnie rodzina w koszcie organizacji pogrzebu..

usługi pogrzebowe w Glorii

Witam, ale numer z tym artykułem, komu zlecić to jeszcze pół biedy, ważne że wiadomo komu nie zlecać usług pogrzebowych w Buku!

Alicja
Alicja
3 lat temu

U nas usługi pogrzebowe rodziny mają załatwiać po śmierci bezpośrednio z księdzem proboszczem – nie mam pytań …. A potem się dziwić, że ludzie się odwracają od kościoła.

Juliusz
Juliusz
3 lat temu
Reply to  Alicja

Ksiądz proboszcz wie najlepiej, że na tamten świat zmarły zabierze tylko tyle, ile jego dusza udźwignie.

Adam
Adam
3 lat temu

Wszystkie formalności związane z pogrzebem można załatwić podczas jednego spotkania – z księdzem …

Józef
Józef
3 lat temu

Racja Adam, nikt nikogo nie oszukuje wszystko się zgadza – wszystkie formalności załatwisz w jednym miejscu – w Parafii…. 😉

zapraszam do katalogu

Zapraszam do mojego katalogu stron e-stronka.pl

Olka
Olka
2 lat temu

W buku tak jak wszędzie kolesiostwo i układy a szary człowiek tylko musi za wszystko płacić 2 razy więcej …

tylko Gloria
2 lat temu

Zakład pogrzebowy Gloria – tylko oni, nie ma dla mnie innych firm pogrzebowych w Buku. Nie wyobrażam sobie żeby osoba tzw. duchowna kazała mi skorzystać z firmy tej a nie innej bo ktoś ma układy