Buk – komu warto zlecić usługi pogrzebowe?

Buk – komu warto zlecić usługi pogrzebowe?

Historia tego niewielkiego miasta położonego w Wielkopolsce sięga XIII wieku. Buk nie był oszczędzany przez wojny, kataklizmy, powstania. Pamiątki tych wydarzeń można dzisiaj spotkać tu na każdym kroku – historia Buku zaklęta jest w zabytkach, muzeach, dokumentach, legendach i opowieściach. O losach dawnych mieszkańców opowiadają także mogiły na bukowskich cmentarzach.

Bukowskie nekropolie

Najciekawszym dla odkrywających dzieje Buku miejscem jest zapewne cmentarz przy kościele św. Krzyża. Sam kościół zbudowany z drewna wzbudza zachwyt, a dodatkowo warto obejrzeć usytuowaną na cmentarzu drewnianą dzwonnicę z roku 1757 lub 1760 (różne źródła) oraz kamienną rzeźbę Ecce Homo z roku 1762.

Innym ważnym dla historii miasta miejscem jest cmentarz żydowski. Leży około 1,5 km od centrum. Założony w XIX wieku, zniszczony przez hitlerowców podczas II wojny doczekał się uporządkowania w końcówce lat 80-tych ubiegłego stulecia dzięki staraniom Fundacji Rodziny Nissenbaumów. Niestety, nie uszanowano tego miejsca – zniszczono ogrodzenie i tablicę informacyjną, rozkradziono macewy.

Buk – usługi pogrzebowe

Codzienność mieszkańców miasta i gminy to mieszanka chwil szczęśliwych i tragicznych. Na cmentarzu w Buku niemal codziennie odbywają się uroczyste pochówki mieszkańców. Aby pogrzeb był godny pamięci zmarłego warto zlecić usługi pogrzebowe firmie doświadczonej i sprawdzonej. W Buku za taką uchodzi rodzinny zakład pogrzebowy p. Krzysztofa Marcinkowskiego – „Gloria”. Dewizą firmy jest pomoc w trudnych chwilach i profesjonalna obsługa. Za pośrednictwem strony gloria-buk.pl można kontaktować się z właścicielem lub przedstawicielami firmy przez całą dobę we wszystkie dni roku.

usługi pogrzebowe

Kompleksowe usługi pogrzebowe „Gloria”

W firmie „Gloria” można zamówić organizację pogrzebu świeckiego lub wyznaniowego tradycyjnego z odprowadzeniem ciała do grobu lub poprzedzonego kremacją.
W katalogu usług pogrzebowych świadczonych przez zakład „Gloria” w Buku są między innymi:
• Załatwianie formalności w zakresie uzyskania zasiłku pogrzebowego,
• Całodobowa eksportacja ciała z miejsca zgonu do przechowalni (pomieszczeń chłodniczych),
• Przygotowanie ciała do pochówku,
• Organizacja ceremonii,
• Przygotowanie grobu – kopanie oraz murowanie grobowców,
• Kwiaty, nekrologi, dekoracja grobu, namiot pogrzebowy, muzyka,
• Oprawa medialna uroczystości,
• Sprzedaż trumien, urn, akcesoriów pogrzebowych,
• Transport,
• Organizacja styp.

Oprócz usług bezpośrednio związanych z pochówkiem można zlecić firmie wykonanie ekshumacji, opiekę nad grobem (mycie, nasadzenia roślin, dekorowanie). Zakład działa na terenie Buku i innych miejscowości w Wielkopolsce. Możliwe jest także organizowanie pogrzebów na terenie całego kraju.

Z bogatego i przejrzystego poradnika na stronie mogą skorzystać organizatorzy pogrzebów – rodziny zmarłych. Na tej stronie są również umieszczane nekrologi – bieżące informacje o osobach, dla których „Gloria” organizuje pochówki. Tu także znaleźć można wszystkie dane kontaktowe – adresy, telefony, mejle.11 komentarzy na “Buk – komu warto zlecić usługi pogrzebowe?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *