Organizacja pogrzebu – jakie usługi można zlecić firmie funeralnej?

Organizacja pogrzebu – jakie usługi można zlecić firmie funeralnej?

„Co teraz będzie? Co mam zrobić? Czy dam radę?” – takie pytania zadają sobie wszyscy, których dotknęło odejście Bliskiej Osoby. W owych pytaniach zawarty jest niepokój o przyszłość, o dalsze losy rodziny, która została pozbawiona wsparcia materialnego i duchowego jednego z jej członków. Ale liczy się także dziś, jutro, następne dni, w których trzeba podjąć wysiłek zorganizowania uroczystości pogrzebowych. Jak to zrobić, gdy wypełnia nas smutek i żal, który nie pozwala sprawnie myśleć i aktywnie działać? W takich chwilach ważne jest znalezienie wsparcia, uzyskanie pomocy ze strony profesjonalistów – firm zawodowo świadczących usługi pogrzebowe.

Jak znaleźć dobry zakład pogrzebowy?

Zaskoczeni przez los członkowie rodzin często nie są przygotowani mentalnie i materialnie na organizację pochówku – mało kto interesuje się działalnością branży, z usług której najchętniej nie skorzystalibyśmy w ogóle. Dzięki prostym w obsłudze narzędziom internetowym każdy klient chcący zamówić usługi pogrzebowe może w kilka chwil mieć przegląd najlepszych, sprawdzonych, zaufanych wykonawców. Wyszukiwarka firm i usług uslugipogrzebowe.com.pl jest prosta w obsłudze, ma intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs, łatwą nawigację.

Na stronie głównej przeglądający ma możliwość dokonania wyboru sposobu wyszukiwania wykonawcy usług pogrzebowych. Może to zrobić wpisując frazę do wyszukiwarki, wybierając jedną ze zdefiniowanych kategorii lub klikając w mapę (wybór województwa na mapie i miasta z rozwiniętej listy).

Oprócz informacji stricte handlowych na stronie można znaleźć ciekawe artykuły o tematyce około pogrzebowej.

Treści na stronie dedykowane są głównie klientom, którzy chcą zamówić pochówek. Jest tu także zakładka B2B – miejsce wymiany informacji między firmami świadczącymi usługi pogrzebowe, transportowe, producentami rozmaitych akcesoriów pogrzebowych, zarządcami cmentarzy itp.

organizacja pogrzebu

Usługi pogrzebowe – jakie jest minimum niezbędne do organizacji pochówku?

Katalog usług pogrzebowych jest bardzo obszerny – decyduje o tym zarówno mnogość rodzajów pogrzebów i scenariuszy uroczystości, jak i zróżnicowanie ludzkich gustów, które są źródłem oczekiwań i wymagań co do organizacji uroczystości. Jednak z tej mnogości można wyłonić katalog usług niezbędnych, które muszą być wykonane w przypadku każdego pogrzebu, niezależnie od jego formy i ceny:
• Eksportacja ciała z miejsca zgonu do przechowalni, kaplicy,
• Załatwienie dokumentów urzędowych i wypłaty zasiłku pogrzebowego.
• Transport ciała i żałobników,
• Przygotowanie grobu,
• Przygotowanie ciała,
• Zakup akcesoriów (trumna, urna, ubranie, tabliczka, krzyż),
• Ceremonia pogrzebowa ze złożeniem ciała w grobie lub urny w kolumbarium.
Oczywiście, zamawiający usługi może dowolnie rozszerzać tę listę tak, aby pochówek, jako godne zwieńczenie życia, był zgodny z ostatnią wolą Zmarłego i oczekiwaniami jego bliskich.4 komentarzy na “Organizacja pogrzebu – jakie usługi można zlecić firmie funeralnej?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *