Pogrzeby znanych osób w Warszawie

Pogrzeby znanych osób w Warszawie

Pogrzeby jako wydarzenia zamykające ludzką drogę na ziemi uznawane są we wszystkich kulturach świata za wydarzenia szczególne. Ich ważność przejawia się w uroczystej oprawie z udziałem licznego grona bliskich krewnych, przyjaciół i znajomych. Każdy z nas był albo będzie na pogrzebie. Każdy będzie mieć też kontakt z firmą świadczącą usługi pogrzebowe – jako zlecający je organizator pochówku lub główny aktor tego wydarzenia.

Warszawa – usługi pogrzebowe o których się mówi

Ze względu na szczególną rolę, jaką pełni stolica kraju, tu w Warszawie mają miejsce ważne ceremonie pogrzebowe. To pochówki znanych osób ze świata nauki, polityki, sportu, filmu czy estrady. W ostatniej drodze celebrytów za pośrednictwem mediów uczestniczą miliony telewidzów czy użytkowników komputerów. To tutaj odbył się pogrzeb Kory organizowany przez zakład pogrzebowy Cerber.

Każdy warszawski zakład pogrzebowy chciałby organizować takie wydarzenia – konkurencja na rynku jest bardzo duża, ale te wielkie pogrzeby dostają najlepsi w branży.

Największą ceremonię Polacy oglądali i przeżywali po katastrofie smoleńskiej. Przejazd dziesiątków czarnych karawanów marki mercedes z Okęcia na Torwar na zawsze zapisze się w naszej pamięci.

usługi pogrzebowe

Warszawa – ostanie pożegnania 2019 i 2020

W roku 2019 w stolicy odnotowano około 19100 zgonów. Każdy z nich był ważny dla rodziny i bliskich, ale część dotknęła i poruszyła ogół mieszkańców kraju. W ubiegłym roku odeszła ulubiona aktorka kilku pokoleń Zofia Czerwińska. Zakład pogrzebowy zorganizował jej pochówek na Powązkach Wojskowych. Na tym samym cmentarzu żegnaliśmy Jana Kobuszewskiego oraz legendę „Solidarności” Kornela Morawieckiego. Warszawiacy odprowadzali na miejsce ostatniego spoczynku aktora Krzysztofa Kalczyńskiego, Zygmunta Cezarego Szlązaka (zespół 2+1), żegnali tragicznie zmarłego producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka oraz zasłużonego lekarza profesora Romualda Dębskiego.

W roku 2020 pogrzebem z rekordową ilością uczestników była ceremonia pożegnania aktora Pawła Królikowskiego – 5 marca po mszy w kościele przy Krakowskim Przedmieściu na miejsce spoczynku na Powązkach Wojskowych artystę odprowadziły tysiące miłośników jego talentu.

Pogrzeby sławnych ludzi a usługi pogrzebowe

Niejeden zakład pogrzebowy, który organizował pochówek celebryty odnotowuje wzrost liczby zamówień. Wiele osób chce wzorować się na scenariuszu ceremonii lub podążać za „modą” pogrzebową w zakresie akcesoriów. Może to być urna podobna do tej, w której pogrzebano prochy Kory czy biały karawan marki jaguar lub czarny mercedes – po pogrzebach ofiar katastrofy smoleńskiej takie właśnie pojazdy zdominowały wszystkie inne marki karawanów. Naśladownictwo w zakresie zlecania pochówków dotyczy także oprawy muzycznej, medialnej i dekoracji kwiatowych.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
polecam portal
3 lat temu

Ja polecam portal w którym można sobie porównać to i owo. Niby wszyscy są najlepsi a w kwocie zasiłku jaguary i mercedesy mają tylko nieliczni…

a ja Polecam ten dom pogrzebowy

Polecam dom pogrzebowy Memento Mori z Warszawskiego Śródmieścia – najtańsi w centrum Warszawy, ładne samochody i najpiękniejsza kaplica pożegnalna.

zapraszam na stronę

Zapraszam na stronę Giełda Pogrzebowa ! Dużo ważnych Informacji!

ciekawy artykuł
3 lat temu

zapraszam do lektury, ktoś ładnie opisał temat pogrzebów w Warszawie.