Gdynia – jak znaleźć rzetelny zakład pogrzebowy?

Gdynia – jak znaleźć rzetelny zakład pogrzebowy?

Położona w województwie pomorskim Gdynia jest jednym z najmłodszych polskich miast, ale swoją wielkością i znaczeniem dorównuje wiekowym aglomeracjom o randze miast wojewódzkich. To prężny ośrodek przemysłowy, naukowy, handlowy. Tu splatają się losy niemal 250 tysięcy mieszkańców, z których codziennie kilku odchodzi na zawsze.

Gdyńskie nekropolie

Pogrzeby w Gdyni organizowane są na trzech cmentarzach komunalnych, wojskowym oraz kilku nekropoliach parafialnych. Największe terytorium zajmuje Cmentarz Witomiński – ok. 22 ha. Tu także znajduje się najwięcej grobów. Na Witominie nie ma już terenów przeznaczonych na wytyczanie nowych miejsc grzebalnych, ale mimo to w kwaterach wcześniej zarezerwowanych odbywa się rocznie niemal 700 pogrzebów. Najmłodszy z cmentarzy gdyńskich – cmentarz Kosakowo słynie z amerykańskiej kwatery, czyli miejsca spoczynku bez zewnętrznych poziomych nagrobków. Kwaterę porasta trawa, o którą dba zarząd cmentarza. Na trzecim cmentarzu komunalnym przy ulicy Spokojnej znajduje się największe gdyńskie kolumbarium – co trzeci pogrzeb urnowy odbywa się właśnie tutaj.

Usługi pogrzebowe Gdynia

Działające w Gdyni zakłady pogrzebowe świadczą kompleksowe usługi na terenie wszystkich cmentarzy w mieście, sąsiednim Gdańsku lub Sopocie oraz innych miejscowościach województwa. Jeśli zachodzi taka konieczność można także zlecić organizację pochówku w innej części kraju. Kompleksowość usług oznacza całokształt działań od przyjęcia zgłoszenia o zgonie do złożenia doczesnych szczątków w grobie. Po drodze są: eksportacja, urzędowe akty zgonu, zasiłki z ubezpieczenia społecznego i prywatnego, zakup akcesoriów, ustalenie terminów z zarządem cmentarza i księdzem, ubranie i kosmetyka pośmiertna, spopielenie, nekrologi, kwiaty, muzyka, transport, stypa, pomnik, opieka nad grobem. Pełna kontrola i skoordynowanie działań możliwe jest tylko wtedy, gdy mamy do czynienia z profesjonalnym zakładem pogrzebowym.

widok na Gdynię

Gdynia – jak wybrać zakład pogrzebowy?

Odejście bliskich to ogromne emocje, których przeżywanie utrudniają obowiązki organizacji pogrzebu. Rodzina często nie umie sobie poradzić z procedurami urzędowymi oraz załatwianiem kolejnych spraw, które składają się na przygotowanie ceremonii pożegnania. Usługi pogrzebowe zleca się wyspecjalizowanym firmom. Ważne jest, aby wśród zakładów pogrzebowych znaleźć firmę rzetelną, uczciwą i w pełni profesjonalną, która przygotuje i przeprowadzi pogrzeb zgodnie z wolą zmarłego oraz oczekiwaniami i możliwościami jego bliskich. Dla poszukujących solidnej firmy w mieście Gdynia polecany jest serwis internetowy Funer, który jest wielkim katalogiem informacji na temat usług pogrzebowych. Z Funera mogą korzystać osoby poszukujące zakładu pogrzebowego, chcące zlecić usługi transportowe, pragnące skorzystać z opcji wirtualnych nekrologów lub epitafiów upamiętniających śmierć oraz jej kolejne rocznice. Funer to także wirtualne miejsce spotkań kontrahentów realizujących różne usługi funeralne, producenci akcesoriów, dostawcy itp. W serwisie znajdują się wygodne filtry i wyszukiwarki, które błyskawicznie pozwalają odnaleźć poszukiwane usługi pogrzebowe lub ich wykonawców.5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paulina
3 lat temu

A ja polecam firmę Róża z Gdyni, mają fajne karawany w Amerykańskim stylu i byli tańsi za o samo o 500 zł niż firma która jest na przeciwko po 2 stronie ulicy. Dobrze że porównałam ich oferty.

ja polecam tą firmę

Ja musiałam pochować tatę w Gdańsku, bo mamy kwaterę na Srebrzysku i skorzystałam z pomocy Tanatosa. Było jak najbardziej ok. a za transport Tatusia z Gdyni do Gdańska nie zapłaciłam prawie nic. Bardzo uczciwie – Polecam link

Bartosz z Gdyni
3 lat temu

Świetny ten serwis, to jakaś encyklopedia branży pogrzebowej. Widzę że są informacje o zakładach pogrzebowych z Gdyni , Trójmiasta i w zasadzie o firmach w całym kraju – ktoś się sporo napracował.

informacje na tej stronie

Witam, znalazłem informacje o zakładzie pogrzebowy z Gdyni na tej stronie, bardzo rzetelnie jest tam wszystko przedstawione i opisane – polecam