Jak przewieźć urnę z prochami z Anglii?

Jak przewieźć urnę z prochami z Anglii?

W bardzo wielu krajach zachodnich, uważanych za bardziej rozwinięte niż Polska, najpopularniejszym sposobem zabezpieczenia ciała po śmierci jest profesjonalnie wykonana kremacja zwłok. Efektem poprawnie przeprowadzonej kremacji są oczywiście urny zawierające prochy zmarłego. Jeśli zmarłą osobą był Polak, mieszkający gdzieś poza granicami kraju np. na terenie Wysp Brytyjskich, może być konieczny transport urny z Anglii do Polski. Dzięki temu prochy zmarłego dotrą we właściwy sposób do rodziny i będą mogły spocząć w przygotowanym przez nią grobie – wielu rodzinom zależy, by tak właśnie się stało.

transport urny

Ponieważ urna nie jest zbyt duża, sprowadzenie jej do kraju nie jest jakoś wybitnie problematyczne. Można zrobić to na własną rękę lub znaleźć usługę w zakładzie pogrzebowym, która oferuje transport urny z Anglii lub innego kraju. Bardzo wiele zakładów pogrzebowych funkcjonujących na rynku uwzględnia w dzisiejszych czasach tego typu usługi, gdyż mamy do czynienia z dużą ilością emigracji i prędzej czy później dochodzi do śmierci Polaków poza granicami kraju.

Tradycyjne podejście wielu osób z Polski wymusza chęć sprowadzenia zwłok, by nie musiały być pochowane gdzieś z dala od rodzinnego miejsca zamieszkania, poza ojczyzną. Jest to na pewno bardzo wygodna opcja rozwiązania, ale też potrafi być ona niestety nieco kosztowna. W przypadku odejścia kogoś nam bliskiego jednak mało, kto liczy się z kosztami finansowymi, pragnąc godziwie pożegnać kogoś mu najdroższego. Jakby nie było ceremonia pogrzebowa odbywa się jeden raz w roku.2 komentarzy na “Jak przewieźć urnę z prochami z Anglii?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *