Przewozy Zwłok – krajowe i międzynarodowe

Przewozy Zwłok – krajowe i międzynarodowe

Branża transportowa zarówno krajowa jak i międzynarodowa przezywa od kilku lat ciągły rozwój. Polscy kierowcy tirów są najczęściej spotykanymi pracownikami firm spedycyjnych na europejskich drogach.

Specyficzną gałęzią działalności transportowej związanej ścisłe ze świadczeniem usług pogrzebowych jest przewóz zwłok. Firma GLOB Drejka jest niewątpliwym liderem świadczącym tego rodzaju usługi transportowe na rynku Polskim, Europejskim oraz światowym.

transport zwłok

Jak wygląda procedura transportu zwłok?

Ponad 20 letnie doświadczenie i współpraca z zakładami pogrzebowymi znajdującymi się się na terenie całej Polski pokazuje licznej konkurencji jak powinno wyglądać perfekcyjnie przeprowadzone zlecenie transportu ciał osób zmarłych oraz prochów.

Realizowanie przewozu w tak delikatnej materii powiązanej z cierpieniem rodziny i chęcią godnego pochowania ukochanego zmarłego jest nie lada wyzwaniem. Ilość polaków mieszkających w najróżniejszych miejscach świata dynamicznie rośnie, niezależnie od zapewnień Polskiego rządu.

Polacy zasługują na możliwość godnego pochowania w rodzinnym mieście z którego pochodzą niezależnie od tego w jakiej części świata zakończyli swoje życie. Przewozy osób zmarłych związane są z przypilnowaniem szeregu formalności i procedur , począwszy od odbioru ciała ze szpitali czy prosektoriów, do formalności dopełnionych w ambasadach , kontroli granicznych, do formalności dopełnianych w polskich urzędach. We wszystkich tych sprawach firma przewozowa musi zadbać o rzetelne reprezentowanie rodzin na podstawie podpisanego wcześniej upoważnienia.

Sam przewóz zwłok odbywa się najczęściej drogą lądową w specjalnie przygotowanych do tego celu karawanach – chłodniach oraz trumnach transportowych – z metalowym wkładem. Zdarzają się coraz częściej transporty droga morska statkami i promami oraz lotnicza z wykorzystaniem samolotów. W tego typu przypadku dopełnienie formalności z przewoźnikiem również należy do formalności firmy świadczącej międzynarodowy transport zwłok. W związku z faktem że ilość kremacji i jej poziom akceptacji w społeczeństwie polskim dynamicznie rośnie, coraz częściej dochodzi do przewozu urny z prochami. Ze wszystkich tych zadaj firma GLOB Drejka wywiązuje się niezwykle skrupulatnie.

przewóz

Najpopularniejsze kierunki przewozu zmarłych

Przewozy zwłok organizowane są głównie z kraju zagranicznego do Polski, z wyjątkiem obcokrajowców lub osób przebywających od wielu lat na stałe poza ojczyzną, których rodziny pragną wywieźć zmarłego z naszego kraju.

Najczęstszymi kierunkami przewozowymi są Niemcy, Anglia, Irlandia, Francja, Hiszpania, Szkocja, Szwecja, Norwegia, Holandia oraz od niedawna Ukraina. Usługi te potrafią zobrazować jak zmieniają się trendy migracyjne i to nie tylko osób narodowości Polskiej.

Firma Drejka oprócz rozbudowanej siatki współpracujących z nią zakładów pogrzebowych posiada bogate zaplecze w postaci dużej liczby nowoczesnego taboru, własnego krematorium oraz kilku sal pożegnań i prywatnej chłodni. Liczne przedstawicielstwa i wyrobione przez lata kontakty branżowe za granica Polski gwarantują sprawne i godne przeprowadzenie przewozów zwłok niezależnie od sytuacji w której znalazły się pogrążone w smutku rodziny zmarłego.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments