Usługi pogrzebowe Kostrzyn – co warto wiedzieć?

Usługi pogrzebowe Kostrzyn – co warto wiedzieć?

Wybierając usługi pogrzebowe trzeba kierować się przede wszystkim doświadczeniem oraz opiniami klientów na temat danej firmy.

Organizacja ceremonii pogrzebowej

Każda ceremonia pogrzebowa powinna być spersonalizowana i dostosowana do potrzeb rodziny osoby zmarłej. Są to ciężkie chwile, w których koniecznie jest wsparcie i dobre słowo. Dobrze wiedzieć, ile kosztują usługi pogrzebowe Kostrzyn jest miejscem, w którym zorganizowane mogą być uroczystości pogrzebowe także dla zmarłych innych wyznań, niekoniecznie katolickiego. Dla niektórych osób problematyczną kwestią mogą być kwestie formalne, których niestety w przypadku pogrzebu jest bardzo dużo. Zakład pogrzebowy służy pomocą na każdym etapie, zaczynając od transportu ciała osoby zmarłej kończąc na organizacji stypy. Transport odbywa się przy wykorzystaniu karawanów, czyli specjalnie do tego przystosowanych pojazdów, które całą dobę są w gotowości. Na uwagę zasługuje fakt, że ciało można nawet przetransportować na miejsce z innego kraju niż Polska.

Transport zmarłego


Przy każdym przewozie zachowany jest szacunek do zmarłego oraz przestrzegane są procedury. Czasami rodzinom oferowana jest indywidualna opieka, ponieważ to jej potrzeby są najważniejsze w pracy zakładu. Warto dodać, że aspekty materialne nie są najważniejsze, ponieważ usługi pogrzebowe są tak wyceniane, żeby nie przekraczały możliwości finansowych rodziny zmarłego. Na uwagę zasługuje fakt, że trumny i urny są dostępne w wielu wzorach i opcjach kolorystycznych. Z kwiatów wykonywane są urokliwe wiązanki i wieńce, a także inne florystyczne formy, do których zaliczają się stroiki. Wszystko odbywa się zgodnie z wytycznymi rodziny. Szczególnie ważnym elementem każdej ceremonii pogrzebowej jest stypa, czyli uroczysta uczta, którą odprawia się po śmierci bliskich. Jest to świetna okazja, że powspominać daną osobę i razem z innymi członkami rodziny zadbać o to, żeby pamięć po zmarłym nie umarła. Warto zwrócić uwagę na fakt, że słowo stypa wywodzi się od słowiańskiego „stipis”, które pierwotnie oznaczało jakąś jałmużnę lub datek.

Ekshumacja

Ekshumacja zwłok to ciężka i skomplikowana procedura nie tylko pod względem psychicznym, ale także technicznym. Odbywać się ona może tylko w sztywnych ramach czasowych tj. od października do kwietnia. Proces ten należy zlecić wykwalifikowanej kadrze pracowników dysponującej specjalistycznym sprzętem. Niezbędna będzie również pomoc w uzyskaniu wszystkich niezbędnych pozwoleń oraz dopełnieniu formalności związanych z wymaganą dokumentacją.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marta
Marta
2 lat temu

Gorąco polecam https://bytom.uslugipogrzebowe.com.pl/ pełen profesjonalizm. Firma godna zaufania.