Czym różni się dom pogrzebowy od zakładu pogrzebowego?

Czym różni się dom pogrzebowy od zakładu pogrzebowego?

Życie jest zbyt ciekawe, by na co dzień myśleć o tym, co będzie u jego końca. Zresztą, ten koniec wydaje się bardzo odległy. Tak bardzo, że rozsądniejszą opcją staje się myślenie o teraźniejszości. Oczywiście, takie myślenie nie jest pozbawione racji, gdyż należy żyć przede wszystkim chwilą obecną. Ale już w średniowieczu powtarzano „Memento Mori” czyli „Pamiętaj o śmierci”. Warto przypomnieć sobie tę prawdę i dziś, zanim życie przypomni ją bardziej boleśnie…

Taką właśnie nazwę Memento Mori przyjął m. in. dom pogrzebowy Warszawa, który mieści się przy ul. Nowogrodzkiej 51. Tam zlokalizowana jest zabytkowa kaplica św. Barbary, w której odbywają się ceremonie żałobne. Właśnie Memento Mori to jedyny w mieście Warszawa zakład pogrzebowy, który dysponuje własną kaplicą i dzięki temu może zaproponować Rodzinie Zmarłego czuwanie przy trumnie tak długo, jak tego Rodzina pragnie.

Takie możliwości swoim Klientom dają jedynie te firmy, które posiadają kaplicę. To zresztą warunkuje nazewnictwo: zakład pogrzebowy dysponujący własną kaplicą może być nazywany domem pogrzebowym. Jak widać, nawet w wielkich miastach tak, jak Warszawa – bycie nazywanym domem pogrzebowym nie jest to przywilej nadawany automatycznie każdemu zakładowi pogrzebowemu.

dom pogrzebowy warszawa

Dom Pogrzebowy Memento Mori Warszawa zapewnia mieszkańcom stolicy oraz okolic wszystkie usługi pogrzebowe, jakie należą do kanonu działania tej branży. Trudno je wszystkie wymienić, ale składają się one na kompleksową organizację pogrzebu i to niezależnie od jego formy oraz rodzaju. Po uzgodnieniu z pracownikami domu pogrzebowego Memento Mori w Warszawie można być pewnym, że pogrzeb zostanie przygotowany i przeprowadzony według wszelkich zasad sztuki funeralnej. Wbrew pozorom – ta pewność nie jest czymś oczywistym w obecnych czasach. A szkoda, bo powinna.

Istnieje jednak wiele zakładów pogrzebowych, które nie gwarantują usług pogrzebowych dobrej jakości. Często bierze się to z niedostatku środków, innym razem z braku doświadczenia. W przypadku domów pogrzebowych istnieje właściwie pewność, że dany dom pogrzebowy zainwestował doświadczenie, jak i środki w stworzenie kompleksu funeralnego – bo tak właśnie można nazywać dom pogrzebowy. Mówi się, że jeśli się uczyć – to od najlepszych. Podobnie jest z zaufaniem. Jeśli ufać – to także ufać najlepszym, bo są warci tego zaufania.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olga
Olga
4 lat temu

Bardzo przydatny artykuł, nie każy wie jaka jest różnica między domem i zakładem pogrzebowym. Wiele osób stosuje te pojęcia naprzemiennie.

Paweł
Paweł
4 lat temu

Nawet nie wiedziałem, że jest taka różnica … Dzieki

Karol z Warszawy
4 lat temu

Bardzo trafnie ujęte, nie każdy zakład pogrzebowy jest domem pogrzebowym, natomiast każdy dom pogrzebowy jest zakładem. Dom pogrzebowy to coś więcej, ale i zakład pogrzebowy może być solidny. W komentarzu jak administrator zaakceptuje , będzie ciekawa witryna dodana.

dom pogrzebowy - serwis

Tu jest cały serwis poświęcony domom pogrzebowym – myślę, że warto się z nim zapoznać.

wybór domów i zakładów pogrzebowych

A więc jak już rozmawiamy merytorycznie to musicie wiedzieć że w tym serwisie https://uslugipogrzebowe.com.pl/m/warszawa/ jest wszystko bardzo nowocześnie pokazane i można na spokojnie wybrać zakład lub dom pogrzebowy z Warszawy.

bardzo dobra strona tej firmy

Witam, bardzo podoba mi się strona tej firmy jest bardzo przejrzysta i nowoczesna. Widać że ten dom pogrzebowy to solidna firma.