Pogrzeby z kremacją (urnowe) w Warszawie – jak zorganizować?

Pogrzeby z kremacją (urnowe) w Warszawie – jak zorganizować?

Coraz więcej osób wyraża wolę bycia skremowanym i pochowanym w urnie. Takie pochówki są również bardzo popularne w Warszawie. Jak urządzić pogrzeb z kremacją, czyli inaczej pogrzeb urnowy?

Na czym polega pogrzeb z kremacją – urnowy?

Pogrzeby urnowe, z kremacją, polegają na spopieleniu zwłok oraz na pochowaniu ich w urnie, na przykład w grobie rodzinnym albo w kolumbarium.

Kremacja odbywa się w zakładzie kremacyjnym. Ciało umieszczane jest w trumnie z drewna albo tektury, a następnie spopielane w wysokiej temperaturze wynoszącej około 1000 stopni Celsjusza. Po wykonaniu kremacji prochy są zamykane w hermetycznej urnie.

Następnie pogrzeb urnowy odbywa się już standardowym trybem – w obrządku religijnym albo jako pogrzeb świecki zależnie od życzenia zmarłego i jego bliskich.

Pochówki urnowe są obecnie bardzo często organizowane także w Warszawie. Warszawskie cmentarze mają również kolumbaria, gdzie można pochować urnę.

Jakie zakłady pogrzebowe w Warszawie organizują pogrzeby z kremacją?

Kiedyś pogrzeby urnowe były bardzo rzadko organizowane i oferowały je tylko wybrane zakłady pogrzebowe.

Teraz są one coraz częstsze i obecnie praktycznie każdy zakład pogrzebowy w Warszawie oferuje takie usługi. Bliscy zmarłego, który chciał być pochowany właśnie w ten sposób, nie powinni mieć zatem żadnych trudności w organizacji pochówku.

Zakłady organizujące pogrzeby z kremacją (np. Elizjum) mogą zapewnić klientom usługi pogrzebowe w bardzo szerokim zakresie, aby pochówek był uroczysty i zgodny z oczekiwaniami zmarłego oraz jego rodziny.

Pogrzeb urnowy w Warszawie – ile kosztują usługi pogrzebowe?

Zazwyczaj usługi pogrzebowe związane z pogrzebem urnowym są tańsze od pogrzebów w trumnie. Ceny zależne są przy tym od wybranego zakres usług, miejsca pochówku.

Zazwyczaj koszty rozpoczynają się od około 4 tysięcy złotych, natomiast mogą one przekraczać nawet 8 tysięcy złotych.

Aby uzyskać więcej informacji o kosztach, warto zwrócić się bezpośrednio do zakładu pogrzebowego, z którego usług chce się skorzystać. Jego pracownicy wyliczą wtedy wszystkie wydatki.5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zakład z Chorzowa
1 rok temu

Ekologicznie, ekonomicznie i estetycznie – same zalety

polecam moją strone pogrzebową

Zapraszam na mojego pogrzebowego bloga, mam nadzieje, że witryna funeralna się wam spodoba.