Zakład pogrzebowy- wybawieniem z poważnej opresji

Zakład pogrzebowy- wybawieniem z poważnej opresji

Śmierć najbliższej osoby to zawsze olbrzymi wstrząs psychiczny, na który nie można się odpowiednio przygotować. Sytuacja komplikuje się dodatkowo, gdy członek rodziny ginie na obczyźnie. W takiej traumatycznej chwili sprawny zakład pogrzebowy jest na wagę złota. Gorzów Wielkopolskich ma wiele renomowanych placówek, w których można zorganizować tego rodzaju pogrzeby.

W jaki sposób transportuje się zwłoki?

W przypadku transportu ciała z dalekiego kraju najlepiej sprawdza się kremacja. Spalone w ten sposób ciało bez problemu mieści się w urnie i nie ma ryzyka, że pojemnik ulegnie jakimkolwiek zniszczeniom. Urnę poleca się także w przypadku pobytu zmarłego w egzotycznych krajach. Jest rzeczą oczywistą, iż chroni ona przed ewentualnym zachorowaniem na egzotyczne choroby przybyłych na uroczystość żałobników. Niemniej samospalenie zwłok praktykuje się stosunkowo rzadko. Większość rodzin preferuje raczej tradycyjny pochówek w trumnie.

W jakich formalnościach urzędowych może pomóc zakład pogrzebowy?

Pracownicy owej placówki mogą pomóc w uzyskaniu aktu zgonu i późniejszego zasiłku pogrzebowego. Dodatkowo zajmą się również przygotowaniem nieboszczyka do ostatniej drogi. Chodzi głównie o toaletę pośmiertną i ubranie zmarłego, tak by tego dnia prezentował się godnie. Pogrzeby Gorzów i okoliczne zakłady mają również w swojej ofercie możliwość pośmiertnego makijażu. Przydaje się on na przykład, gdy rodzina nieboszczyka, chce nieco poprawić wizerunek zmarłego.

Jak wygląda sama uroczystość?

Jak wiadomo, pogrzeby dzielą się jakby na dwie części. Pierwsza z nich odbywa się na cmentarzu i ma charakter formalny. Przybywają na nią wszyscy chętni włącznie z kapłanem, który żegna zmarłego. Tutaj rola zakładu pogrzebowego sprowadza się do tego, aby odpowiednio przygotować nagrobek i miejsce, gdzie zakopana zostanie trumna.

Z kolei druga część-stypa popogrzebowa ma charakter zamknięty i uczestniczą w niej jedynie najbliżsi. Pracownicy zakłady muszą dołożyć wszelkich starań, by wspominanie zmarłego przebiegło w spokojnej i przyjaznej atmosferze0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
na prawdę dobrzy ludzie
na prawdę dobrzy ludzie
3 lat temu

W Gorzowie każdy zna Radziszewskich, Pani Edyta to osoba do rany przyłóż na prawdę dobrzy ludzie.