Gliwice i Zabrze – jaki jest koszt pogrzebu?

Gliwice i Zabrze – jaki jest koszt pogrzebu?

Organizacja pogrzebu to zwykle spory wydatek. Całkowity koszt zależy w dużej mierze od tego, jak wzniosła będzie uroczystość. Na cenę składa się wiele rozmaitych elementów. Niektóre osoby decydują się na trumnę za kilka tysięcy, inne zaś wybierają model za kilkaset złotych. Zasiłek pogrzebowy może pokryć cały koszt uroczystości, jednak pieniądze muszą być odpowiednio wygospodarowane.

Profesjonalny zakład pogrzebowy oferuje zwykle kilka różnych pakietów, w zależności od tego, jak duży budżet ma dany klient. Istnieje możliwość skorzystania zarówno z oferty podstawowej, jak i bardziej złożonej. Kompleksowe usługi pogrzebowe wcale nie muszą być drogie, jednak ważne jest, aby wybrać uczciwe przedsiębiorstwo pogrzebowe, które cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Na uwagę zasługuje fakt, że pochówek z kremacją zwykle kosztuje więcej. Warto również pamiętać o tym, że zakład pogrzebowy nie wpływa na takie kwestie, jak np. opłata za mszę świętą, czy też miejsce na cmentarzu. Są to opłaty niezależne, które w dużej mierze zależą od danego regionu. Najdrożej jest w centralnej części Polski. W przypadku województwa śląskiego koszt tych opłat oscyluje na średnim poziomie.

Za transport zwłok

Należy zapłacić około 300-500 zł. Jest to uzależnione głównie od przebytego dystansu. Im jest on mniejszy, tym mniej zapłacimy. Przygotowanie zmarłego do pochówku to zwykle koszt 200-300 zł. W skład tej usługi wchodzi wszelka kosmetyka, czy też zabezpieczenia. Jeśli zdecydujemy się na zakup ubrań pogrzebowych dla zmarłego, to cena usługi wzrośnie. Przechowywanie ciała w chłodni zwykle jest bezpłatne, o ile dany zakład pogrzebowy korzysta z państwowych chłodni (np. szpitalnych). Maksymalny czas przechowywania ciała to 3 dni. Za każdą kolejną dobę należy zapłacić kilkadziesiąt złotych. Przeprowadzenie ceremonii pochówku to koszt od 1200 zł.
W przypadku pogrzebu z kremacją należy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Zwykle wynoszą one około 500-600 zł. Przeprowadzenie samego pochówku będzie tańsze – cena zaczyna się od 1000 zł. Wynika to z faktu, że pochowanie urny wymaga mniejszej ilości obsługi.
Za pogrzeb tradycyjny należy łącznie zapłacić około 2000-2200 zł, a w przypadku pochówku z kremacją 2500-2700 zł. Do tej kwoty należy doliczyć pozostałe opłaty m.in. cmentarne.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
artykuły i informacje

Ciekawe artykuły polecam katalog zakladypogrzebowe.com tam jest też dużo publikacji i od razu mamy dane teleadresowe firm o których się czyta co jest ułatwieniem sporym.