Ile kosztuje przechowywanie zwłok w chłodni?

Ile kosztuje przechowywanie zwłok w chłodni?

Sprawne organizacja pogrzebu pozwala zminimalizować wysokość ponoszonych kosztów. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby znaleźć godny zaufania zakład pogrzebowy (np. tutaj), który cieszy się pozytywną opinią wśród klientów. Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, ile kosztuje przechowywanie zwłok w chłodni. Wiele zależy od tego, czy korzystamy z obiektu przyszpitalnego, czy też prywatnego (zwykle należącego do przedsiębiorstwa pogrzebowego). Poniżej umieszczono szczegółowe informacje na ten temat.

Kiedy przechowywanie ciała w chłodni jest darmowe?

Zgodnie z aktualnymi przepisami prawa zmarły może znajdować się w chłodni przyszpitalnej przez 72 godziny, czyli trzy dni. W tym czasie nie ponosimy żadnych dodatkowych kosztów – właśnie z tego powodu wiele osób dąży do szybkiej organizacji uroczystości. Wiadomym jest, że nie zawsze jest do możliwe. Każda kolejna doba to 50 zł + 8% VAT. Oczywiście należy upewnić się, czy ciało może być dalej przechowywane w danym obiekcie. Może zdarzyć się tak, że będzie niezbędny jest transport do innej chłodni.

W standardowych przypadkach ciało jest przechowywane w temperaturze około 4-8 stopni Celsjusza, co pozwala skutecznie ograniczyć rozwój bakterii gnilnych. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie znacznie niższych temperatur np. z uwagi na przeprowadzane czynności biegłych sądowych. Są to jednak sporadyczne przypadki.

Ile należy zapłacić za chłodnię?

Usługi pogrzebowe świadczone przez wyspecjalizowane zakłady posiadają różne ceny. Jeśli zdecydowaliśmy się na skorzystanie z prywatnej chłodni, to koszt jest uzależniony od cennika dane firmy. Niekiedy opłata ustalana jest indywidualnie – szczególnie, jeśli ciało musi być przechowywane przez kilkanaście dni.

Jeśli śmierć nastąpiła w domu, czy też w domu opieki społecznej, to ciało najczęściej przewożone jest do prywatnej chłodni, o ile tylko jest taka możliwość. Atutem omawianego rozwiązania jest fakt, że ceny mogą być nieco niższe, niż w przypadku obiektów przyszpitalnych.5 2 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments