Usługi pogrzebowe w Ustroniu

Usługi pogrzebowe w Ustroniu

Ustroń to znany ośrodek wypoczynkowy z powiecie cieszyńskim w województwie śląskim. Piękne krajobrazy, czyste powietrze, możliwość aktywnego spędzania urlopu przyciągają do miasta corocznie tłumy turystów. Na co dzień mieszka tu około 16 tysięcy osób, które zajmują się głównie obsługą ruchu turystycznego.

Nieco historii

Pierwsze wzmianki w dokumentach pochodzą z początku XIV wieku. Ustroń miał burzliwe dzieje w czasach Piastów, Czechów, Habsburgów. Nie oszczędzały go wojny. Ludność nie była jednolita narodowo i wyznaniowo – mieszkańcami Ustronia byli Polacy, Żydzi, Czesi, Austriacy, Niemcy. Miasto ma w swoich dziejach okres rozwoju przemysłu ciężkiego – odkrycie złóż rud żelaza w końcówce wieku XVIII dało początek hutnictwu. Na szczęście odkrycie bogatych wód mineralnych oraz odkrycie walorów uzdrowiskowych miejscowości skłoniło włodarzy terenu do zamknięcia mało rentownych hut i przestawienia gospodarki na usługi turystyczne i sanatoryjno-lecznicze.

Cmentarze w Ustroniu

W okresie międzywojennym działały w Ustroniu cmentarze parafialne dla katolików i ewangelików oraz cmentarz żydowski. Ten ostatni został zniszczony przez hitlerowców. Miasto nie odbudowało cmentarza, ani nie zadbało o jego pozostałości – w latach 70 –tych ubiegłego wieku na części kirkutu zbudowano fragment trasy Katowice – Wisła, a w roku 1994 pozostałą część nekropolii włączono do cmentarza komunalnego. Cmentarz komunalny przy Katowickiej jest największą nekropolią. W centrum miasta znajdują się także cmentarze wyznaniowe katolicki i ewangelicko-augsburgski.

cmentarz Ustroń

Usługi pogrzebowe

W mieście działa zakład pogrzebowy świadczący kompleksowe usługi. Zgłoszenia przyjmowane są przez całą dobę. Właściciele zakładu dbają o zachowanie najwyższych standardów jakości.
Rodziny Zmarłych mogą liczyć na wszechstronną pomoc przy załatwianiu niezbędnych dokumentów i formalności urzędowych. Zakład pogrzebowy pomaga uzyskać środki z tytułu ubezpieczenia społecznego, a do czasu wypłaty kredytuje wykonywane usługi pogrzebowe. Więcej informacji tutaj.

Organizatorzy pochówku mogą zdecydować się na ceremonię tradycyjną z odprowadzeniem ciała lub poprzedzoną spopieleniem. Pogrzeb może mieć charakter wyznaniowy lub świecki. Usługi pogrzebowe dotyczą także przygotowania ciała, zakupu akcesoriów, wykonania kompozycji kwiatowych, organizacji transportu i stypy, nekrologów, nagłośnienia, oprawy muzycznej i fotograficznej. Zakład pogrzebowy działa na terenie Ustronia i innych miejscowości Śląska Cieszyńskiego.

W katalogu usług znajdują się także ekshumacje, których dokonuje się w ustawowo określonych terminach zgodnie z procedurami sanitarnymi.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Agnieszka
Agnieszka
3 lat temu

Znam Panią Magdę -bardzo dobra firma -pozdrawiam i polecam!