Jakie kwiaty do wazonu na cmentarz?

Jakie kwiaty do wazonu na cmentarz?

Organizacja godnego pogrzebu to obowiązek każdej osoby, która pragnie należycie pochować drugą osobę. Po pogrzebie czas płynie jednak dalej, a pamięć o Zmarłym nigdy nie przestaje trwać w naszych sercach. Jedną z oznak dbania o pamięć jest dbanie o miejsce spoczynku Zmarłego. Czysty i zadbany nagrobek, na którym pali się znicz oraz złożone są świeże kwiaty, to wyraz naszej miłości i pamięci. Jakie kwiaty najlepiej składać na grobie? 

Na pogrzeb przynosi się wieńce i wiązanki. Nie ma jednak takiej konieczności, aby takie pokaźne kompozycje kwiatowe stroiły grób Zmarłego na stałe. Wystarczy bowiem przynieść cięte kwiaty, które po umieszczeniu w wazonie będą zdobić miejsce spoczynku bliskiej osoby. 

Sztuczne kwiaty

Syntetyczne kwiaty to idealne rozwiązanie dla osób, które z przyczyn osobistych nie mogą często pojawiać się na grobie swojego bliskiego. Niestety sztuczne kwiaty mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. Chociaż plastikowe bukiety są już coraz lepszej jakości i nie odstraszają swoim wykonaniem, to najlepszym rozwiązaniem zawsze będą kwiaty prawdziwe. 

Prawdziwe kwiaty cięte

Świeże kwiaty prezentują się na grobie zawsze najpiękniej. Do najpopularniejszych kwiatów, które pojawiają się na nekropoliach, można zaliczyć: 

  • tulipany, 
  • róże,
  • gerbery, 
  • piwonia, 
  • lilia, 
  • frezja. 

Zadbany grób jest symbolem pamięci o naszym bliskim. Jeśli jednak z pewnych powodów nie możemy osobiście uprzątnąć grobu i postawić na grobie świeżych kwiatów i nowego znicza, warto skorzystać z usług Fordońskiego Zakładu Pogrzebowego w Bydgoszczy. 0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Patryk
Patryk
3 lat temu

Naturalne i tyle – o gustach się nie dyskutuje.