Universum Poznań – najstarszy zakład pogrzebowy w stolicy Wielkopolski

Universum Poznań – najstarszy zakład pogrzebowy w stolicy Wielkopolski

Odejściu bliskich osób zawsze towarzyszą silne emocje – żal, ból, rozpacz odbierają siły, uniemożliwiają racjonalne myślenie, paraliżują działanie. Tymczasem rodzina musi zorganizować pochówek, więc poszukuje dobrej firmy, która zajmie się wszystkimi przygotowaniami. Mieszkańcy Poznania i okolic swój wybór kierują ku najstarszemu zakładowi pogrzebowemu w mieście – Universum Poznań, to doświadczenie, uczciwość, rzetelność – zakład pogrzebowy godny zaufania i warty polecenia.

Zakład pogrzebowy Universum – zakres usług

Universum działa od ponad 60 lat. Mijają kolejne pokolenia, epoki rozwoju technologicznego, zmieniają się trendy i moda, ale w organizacji pochówków najważniejsza jest solidność planowania i rzetelność wykonania usługi. Na pogrzebie nic nie zdarza się dwa razy – tu nie ma miejsca na błędy, nie ma czasu i możliwości dokonania korekty. Każda niedoróbka oznaczać przysparzać może dodatkowych cierpień rodzinie Zmarłego.

Uniknięcie takich sytuacji jest możliwe, o ile organizator pogrzebu wybierze zakład pogrzebowy, który dzięki doświadczeniu zaplanuje perfekcyjną uroczystość, a razie potrzeby poradzi sobie z każdą nieprzewidzianą okolicznością.

W katalogu usług pogrzebowych Universum Poznań mieszczą się:
• kwestie związane z załatwianiem eksportacji ciała oraz pozyskania dokumentacji medycznej i USC oraz zasiłku pogrzebowego,
• rezerwowanie miejsca na cmentarzu, przygotowanie grobu, ustalenie terminów w biurze cmentarza i na parafii,
• przygotowanie ciała do pochówku (w tym balsamacja i czasowa konserwacja),
• sprzedaż akcesoriów pogrzebowych,
• transport, kwiaty, nekrologi, oprawa medialna i muzyczna,
• kremacje (bardzo krótkie terminy – nawet z dnia na dzień).

Universum Poznań – inne usługi

Poza usługami około pogrzebowymi zakład pogrzebowy Uniwersum podejmuje się także wykonania zleceń w zakresie kamieniarstwa, całorocznej opieki nad grobami, ekshumacji, transportu zwłok w kraju i za granicą. Dzięki systemowi kredytowania pochówków można zorganizować w zakładzie Universum ostatnie pożegnanie również wówczas, gdy nie posiadamy środków w odpowiedniej wysokości. Firma kredytuje wszelkie wydatki, a zwrot należności może nastąpić w terminie do 35 dni. Czas oczekiwania na wypłatę zasiłku zusowskiego wynosi około 3 tygodni, jest więc duży zapas czasowy na spokojne załatwienie wszelkich biurokratycznych formalności.0 0 votes
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
tu są informacje
4 lat temu

Universum u nas w Poznaniu zna każdy. To jedna z najbardziej znanych firm w Poznaniu. Kiedyś za komuny nie było tak łatwo działać na rynku a tu kilku zaradnych osób z Poznania zrobiło z tej firmy pod wieloma względami wizytówkę miasta i to się chwali. Coraz częściej znajduje artykuły o nich w rożnych miejscach to dobrze że o nich piszą , najwięcej chyba na funerze.

Łukasz
Łukasz
2 lat temu

Firmę Universum znalazłem za pośrednictwem portalu Funer – znajdują się tam wszystkie najlepsze, ale przede wszystkim godne zaufania zakłady z całej Polski. Niesamowicie przydatna strona. Gorąco polecam zarówno firmę Universum jak i portal Funer.