Zakład pogrzebowy w Warszawie a międzynarodowy transport zwłok

Zakład pogrzebowy w Warszawie a międzynarodowy transport zwłok

W życiu następują takie momenty, w których mamy nieodparte wrażenie bezsilności zmieszane z bezradnością. Jednym z takich momentów z całą pewnością jest śmierć. Gdy odchodzi bliska nam osoba, zaczynają wypełniać nas negatywne emocje oraz uczucia. Żal, smutek, przygnębienie czy wręcz rozpacz są jak najbardziej normalne oraz zrozumiałą reakcją w takiej sytuacji. Pomimo wszystko trzeba uporać się jeszcze z wieloma sprawami, aby bliska nam osoba faktycznie cieszyć się mogła wiecznym spokojem. Zwłaszcza w sytuacji, w której zgon następuje poza granicami Polski, a pochówku chcemy dokonać w kraju ojczystym.

pogrzeb w warszawie

Dom pogrzebowy Warszawa a międzynarodowy transport zwłok

Już podczas śmierci, która następuje w obrębie granic kraju, wykonać trzeba wiele czynności, ażeby pochówek mógł mieć miejsce. Co prawda w części z nich wyręczyć może nas wybrany przez nas zakład pogrzebowy, lecz część spoczywać będzie na naszych barkach. Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego czy sprawy spadkowe to coś, czego nie jesteśmy w stanie przenieść na barki innych.
Dodatkową komplikacją może okazać się chęć przetransportowania zwłok do Polski. Jej przyczyną bez wątpienia jest większa ilość sprawunków, które muszą zostać wykonane niż w przypadku standardowego pochówku. Jednakże kiedy wybierzemy zaufany oraz sprawdzony zakład pogrzebowy, nic nie powinno stanowić problemu. W Warszawie zakładem pogrzebowym zajmującym się takimi czynnościami jest Memento Mori umiejscowiony przy ul. Nowogrodzkiej. Wystarczy złożone przez nas pełnomocnictwo, ażeby zakład przejął resztę obowiązków na siebie.

usługi pogrzebowe

Formalności niezbędne do transportu.

Sprowadzenie zwłok z zagranicy nie będzie możliwe bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia od starosty urzędującego w miejscowości, w której ma odbyć się pochówek. Jest to zatem niezwykle ważna czynność, jakiej nie można przeoczyć. Ponadto pozwolenie to wydawane jest w porozumieniu z miejscowym inspektorem sanitarnym. Ponadto polski konsul również musi wydać zaświadczenie informujące o tym, że ciało zmarłego może zostać przewiezione do Polski. Wszystkie wyżej wymienione dokumentu muszą zostać załatwione przez osobę uprawnioną do zorganizowania pochówku, a co za tym idzie, taką możliwość posiada również zakład pogrzebowy. Naturalnie po uprzednim upoważnieniu uzyskanym od właściwej osoby fizycznej.0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polecam
2 lat temu

W kwestii transportu zmarłych z Niemiec korzystałam z firmy Drejka – polecam.