Zakład pogrzebowy w Warszawie a międzynarodowy transport zwłok

Zakład pogrzebowy w Warszawie a międzynarodowy transport zwłok

W życiu następują takie momenty, w których mamy nieodparte wrażenie bezsilności zmieszane z bezradnością. Jednym z takich momentów z całą pewnością jest śmierć. Gdy odchodzi bliska nam osoba, zaczynają wypełniać nas negatywne emocje oraz uczucia. Żal, smutek, przygnębienie czy wręcz rozpacz są jak najbardziej normalne oraz zrozumiałą reakcją w takiej sytuacji. Pomimo wszystko trzeba uporać się jeszcze z wieloma sprawami, aby bliska nam osoba faktycznie cieszyć się mogła wiecznym spokojem. Zwłaszcza w sytuacji, w której zgon następuje poza granicami Polski, a pochówku chcemy dokonać w kraju ojczystym.

pogrzeb w warszawie

Dom pogrzebowy Warszawa a międzynarodowy transport zwłok

Już podczas śmierci, która następuje w obrębie granic kraju, wykonać trzeba wiele czynności, ażeby pochówek mógł mieć miejsce. Co prawda w części z nich wyręczyć może nas wybrany przez nas zakład pogrzebowy, lecz część spoczywać będzie na naszych barkach. Wizyta w Urzędzie Stanu Cywilnego czy sprawy spadkowe to coś, czego nie jesteśmy w stanie przenieść na barki innych.
Dodatkową komplikacją może okazać się chęć przetransportowania zwłok do Polski. Jej przyczyną bez wątpienia jest większa ilość sprawunków, które muszą zostać wykonane niż w przypadku standardowego pochówku. Jednakże kiedy wybierzemy zaufany oraz sprawdzony zakład pogrzebowy, nic nie powinno stanowić problemu.

Formalności niezbędne do transportu.

Sprowadzenie zwłok z zagranicy nie będzie możliwe bez wcześniejszego uzyskania pozwolenia od starosty urzędującego w miejscowości, w której ma odbyć się pochówek. Jest to zatem niezwykle ważna czynność, jakiej nie można przeoczyć. Ponadto pozwolenie to wydawane jest w porozumieniu z miejscowym inspektorem sanitarnym. Ponadto polski konsul również musi wydać zaświadczenie informujące o tym, że ciało zmarłego może zostać przewiezione do Polski. Wszystkie wyżej wymienione dokumentu muszą zostać załatwione przez osobę uprawnioną do zorganizowania pochówku, a co za tym idzie, taką możliwość posiada również zakład pogrzebowy. Naturalnie po uprzednim upoważnieniu uzyskanym od właściwej osoby fizycznej.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Polecam
3 lat temu

W kwestii transportu zmarłych z Niemiec korzystałam z firmy Drejka – polecam.