Jaka jest cena urn pogrzebowych?

Jaka jest cena urn pogrzebowych?

Urny pogrzebowe występują w wielu różnorodnych wariantach, dzięki czemu znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno stanowić wyzwania. Problemem może okazać się jednak ograniczony budżet. Pewne jest to, że na jakości nie można oszczędzać. Lepiej zainwestować nieco więcej w produkt wykonany z certyfikowanych oraz wysokojakościowych materiałów. Cena uzależniona jest od kilku czynników, które opisano poniżej.

Materiał

Koszt zakupu urny jest uzależniony od tego, z jakiego materiału została ona wykonana. Sporym wydatkiem są modele kompozytowe, czy też ceramiczne. Posiadają one zwykle dekoracyjne formy, a także sporą ilość zdobień. Już na pierwszy rzut oka prezentują się niezwykle luksusowo. Cena może wynosić nawet kilka tysięcy złotych, a więc nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Urny drewniane są tańsze, a zarazem eleganckie oraz ponadczasowe. Średni koszt zakupu to około 500 zł. Alternatywą są produkty metalowe, które przypadnę do gustu zwolennikom nowoczesnego designu.

Producent

Wybierając urnę dobrze jest postawić na znanego oraz cenionego producenta (np tutaj). Na rynku funkcjonuje spora ilość godnych zaufania marek. Ci, którzy mają problem z podjęciem ostatecznej decyzji mogą skorzystać z doradztwa obsługi zakładu pogrzebowego. Lepiej unikać urn pochodzących z niesprawdzonego źródła, gdyż ciężko jest zweryfikować ich jakość. Ponadto należy upewnić się, że wybrany model posiada certyfikaty, które potwierdzają zgodność z aktualnymi standardami. Wiadomym jednak jest to, że im popularniejsza marka, tym większa cena. Być może korzystniejszą ofertę zaproponuje lokalny producent.

Miejsce zakupu

Zakup stacjonarny nie zawsze jest dobrym pomysłem. Może okazać się, że sporo przepłacimy. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić urnę przez internet. Oczywiście zakupu należy dokonać w zweryfikowanym i legalnie funkcjonującym e-sklepie. Wiele osób odradza aukcje internetowe, czy też portale sprzedażowe. W dzisiejszych czasach zamówienie akcesoriów pogrzebowych w sieci nie wiąże się z żadnym ryzykiem.10 komentarzy na “Jaka jest cena urn pogrzebowych?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *