Jakie usługi oferują zakłady pogrzebowe?

Jakie usługi oferują zakłady pogrzebowe?

Gdy umiera bliska osoba, trudne jest zarówno pogodzenie się ze stratą, jak i konieczność organizacji ostatniego pożegnania oraz dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności. Współczesne zakłady pogrzebowe oferują kompleksowe usługi funeralne, dzięki czemu część przykrych obowiązków zostaje przekazana profesjonalistom. Dowiedz się, jakie usługi oferują zakłady pogrzebowe na na przykładzie firmy Irys.

Usługi podstawowe

Podstawowe usługi pogrzebowe, świadczone przez większość firm funeralnych, to:

  • transport zmarłego ze wskazanego miejsca do zakładu pogrzebowego,
  • wynajem profesjonalnych chłodni,
  • organizacja pochówku tradycyjnego lub pochówku z kremacją,
  • tanatokosmetyka, czyli przygotowanie ciała zmarłego do ostatniego pożegnania. Do zabiegów tanatokosmetyczych zalicza się mycie, golenie, wykonanie makijażu, ubiór, a także strzyżenie.

Każdy zakład pogrzebowy posiada także wybór trumien wykonanych z różnego rodzaju drewna oraz urn.

Usługi dodatkowe

Współczesny zakład pogrzebowy to nie tylko wymienione wyżej usługi, ale także wiele dodatkowych możliwości. Zakłady dbają bowiem także o organizację kwiatów oraz wieńców pożegnalnych, właściwe nagłośnienie ceremonii pogrzebowej, możliwość rozliczenia się w ramach zasiłku pogrzebowego, a także druk nekrologów na zamówienie. Coraz więcej firm pogrzebowych posiada w swojej ofercie windę pogrzebową, ułatwiającą oraz usprawniającą pochówek zmarłego. Usługi pogrzebowe licznych firm rozszerzone są również o transport żałobników z cmentarza do miejsca, w którym odbędzie się stypa. Firmy proponują także dewocjonalia, obrazki pamiątkowe oraz księgi kondolencyjne.

Opieka nad grobem

Coraz więcej firm pogrzebowych decyduje się na rozszerzenie oferty usług o późniejszą opiekę nad grobem zmarłego. Nie każda rodzina ma bowiem możliwość częstego troszczenia się miejsce pochówku zmarłego. Firmy oferują sprzątanie grobów, a także dostarczają porcję świeżych kwiatów oraz zapalają znicze.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Podziękowanie
3 lat temu

Dziękuje za ta stronę https://uslugipogrzebowe.eu.org/ – bardzo mi pomogła.

b. dobra firma - www

Jeśli chodzi o oryginalne usługi to myślę że dom pogrzebowy Kamińscy z Zielonej Góry jest świetnym przykładem. Maja możliwość zorganizowania kremacji we własnym krematorium, dodatkowo transmisja z pogrzebu na własnej stronie, nekrologi na własnej stronie, eleganckie karawany tez własne. To się nazywa mieć zaplecze – taka komunalka z zielonej góry nie ma szans na starcie.