Śmierć Kory – pogrzeb odbył się na warszawskich Powązkach

Śmierć Kory – pogrzeb odbył się na warszawskich Powązkach

Kora, czyli Olga Jackowska to legenda polskiej sceny artystycznej. Barwna osobowość oraz nieprzeciętny talent sprawiły, że wokalistka była uwielbiana przez miliony. Przyczyną jej śmierci był nowotwór złośliwy. Kora zmarła dokładnie 28 lipca 2018 roku o godzinie 5.30 nad ranem. Odeszła w towarzystwie swoich najbliższych. Zgodnie z życzeniem gwiazdy śmierć nastąpiła w jej ukochanym mieszkaniu. Nie chciała, aby ostatnie tchnienie miało miejsce w przytłaczających murach szpitalnych. Smutną nowinę ogłosił jej mąż Kamil Sipowicz. Post został umieszczony na portalu społecznościowym. Niemal natychmiast Facebook został zalany wpisami załamanych fanów. Pojawiły się kondolencje oraz słowa wsparcia dla najbliższych.

Przyczyna śmierci Kory

Kora od wielu lat zmagała się z nowotworem złośliwym jajników. Okres choroby był niczym sinusoida. Diagnoza nastąpiła pod koniec 2013 roku. Udało się zażegnać chorobę, jednak dość szybko okazało się, że nowotwór powrócił. Pomimo tej ciężkiej choroby Kora pozostała aktywna zawodowo i medialnie. Nie dawała po sobie poznać, że zmaga się z nowotworem. Zawsze była przepełniona energią. Jej pozytywne usposobienie udzielało się wszystkim wkoło.

Okres choroby przebiegał bardzo różnie. Objawy niemal całkowicie ustępowały, aby za chwilę powrócić ze zdwojoną siłą. Wokalistka jednak nie poddawała się i nie traciła wiary w lepsze jutro. Mogła liczyć na wsparcie najbliższej rodziny, a także doskonałych lekarzy i specjalistów. Olga Jackowska nie rezygnowała z pracy nawet podczas chemioterapii. Pomimo tego, że nie wydaje się być to rozsądną decyzją, to był to jej świadomy wybór.

Stan wokalistki pogorszył się na początku 2018 roku. Przerzuty sprawiły, że konieczna była operacja na otwartym mózgu. Niestety w lipcu 2018 roku nastąpiło gwałtowne pogorszenie stanu zdrowia Kory. Miesiąc przed śmiercią przyjęła ona ostatnią chemię. Zaawansowany nowotwór nie dawał niemal żadnych szans na poprawę.

Kora nie przyjęła ostatniego namaszczenia.

Pogrzeb Kory

Mąż Kory wydał oświadczenie, w którym podał szczegóły związane z uroczystością pogrzebową. Pożegnanie artystki ma odbyć się w środę 8 sierpnia 2018 roku o godzinie 11.00. Miejscem uroczystości jest Dom Pogrzebowy na Cmentarzu Wojskowym przy ulicy Powązkowskiej 43/45 w Warszawie.5 1 vote
Ocena
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
gratuluję pomysłu
3 lat temu

Gratuluje wam pomysłu na serwis, na prawdę ładnie wyszło i jest dużo praktycznych informacji.

firma z Warszawy
1 rok temu

Widziałam relacje z tego pogrzebu, zresztą jest cały czas w internecie, zdaje się, że to ta firma z Warszawy zorganizowała taki piękny pogrzeb.