Pogrzeb a koronawirus – jak się chronić?

Pogrzeb a koronawirus – jak się chronić?

Epidemia koronawirusa (COVID-19 ) sprawiła, że wiele instytucji musi zmienić zasady swego działania. Jedną z firm, w której należy wprowadzić dodatkowe środki ostrożności, jest oczywiście zakład pogrzebowy. Wzmożona ochrona dotyczy zarówno personelu, jak i innych osób pojawiających się na terenie przedsiębiorstwa. Również uczestnicy pochówku muszą dostosować się do szeregu obostrzeń, które wprowadził Sanepid. Dotyczą one m.in. ograniczenia liczby osób biorących udział w uroczystości.

Jak chronić się przed koronawirusem podczas przygotowania i ceremonii pogrzebu? Szczegółowe informacje tutaj. Każdy zakład pogrzebowy powinien wprowadzić zasady zmniejszające ryzyko zakażenia. Przede wszystkim konieczne jest zastosowanie rozmaitych środków i produktów ochronnych. Szczególną rolę odgrywa tu nakładanie akcesoriów, które służą osłonięciu twarzy. Bardzo ważnym elementem zapobiegającym przenoszeniu chorób drogą kropelkową są uniwersalne przyłbice ochronne. Produkty tego rodzaju wykonane są z tworzywa obojętnego dla ludzkiej skóry, trwałego i odpornego na działanie rozmaitych czynników, w tym wody. Przyłbice ochronne wyróżnia także bezproblemowe zakładanie i komfort w trakcie noszenia. Zapewnia to m.in. pasek, który gwarantuje wygodę oraz utrzymywanie całej konstrukcji w miejscu, bez uciążliwego przesuwania się.

Przyłbice ochronne to produkt, w który podczas pandemii koronawirusa wyposażony powinien być każdy zakład pogrzebowy. Personel przedsiębiorstwa, wszyscy odwiedzający jego siedzibę oraz żałobnicy powinni zadbać także o zabezpieczenie dłoni. W walce z COVID-19 pomocne są więc nie tylko elementy osłaniające twarz (przyłbice ochronne, odpowiednie maseczki), ale także rękawiczki jednorazowe. Produktem niezbędnym jest też płyn do dezynfekcji.

Poza zastosowaniem różnorodnych akcesoriów i środków ochronnych, należy także minimalizować ryzyko zakażenia koronawirusem poprzez zachowanie bezpiecznej odległości między poszczególnymi osobami biorącymi udział w pogrzebie. Warto również pamiętać, że na etapie organizacji ceremonii sporo spraw można załatwić drogą telefoniczną i internetową, bez konieczności bezpośredniego kontaktowania się z drugim człowiekiem.15 komentarzy na “Pogrzeb a koronawirus – jak się chronić?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *