Pogrzeby

Pogrzeb wyznaniowy Zgierz – jak zorganizować

Pogrzeb wyznaniowy to uroczystość żałobna, która jest przeprowadzona zgodnie z tradycją i liturgią danej wspólnoty wyznaniowej. Zgierz zamieszkuje wiele mieszkańców, którzy przynależą do różnych kościołów i wyznają różne religie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać zakład pogrzebowy, który podoła zorganizowaniu uroczystości pogrzebowej. 

Pogrzeb religijny Zgierz

Osoby wierzące determinują swoje życie zgodnie z zasadami wyznania. Kiedy ich czas na świecie dobiega końca najbliższa rodzina pragnie pożegnać bliskiego zgodnie z wyznawanymi przez nią za życia zasadami. Istotne jest zapewnienie transportu dla osoby duchownej, zarezerwowania mszy lub spotkania w salce oraz dostarczenie do kaplicy symboli religijnych. W Zgierzu dominującym wyznaniem jest chrześcijaństwo, jednak religia ta ma wiele odłamów. 

Przeczytaj również: Zakład pogrzebowy Zgierz – opinie i cennik

Religie i związki wyznaniowe w Zgierzu

Zdecydowana większość osób deklaruje przynależność do kościoła rzymskokatolickiego. Inne związki wyznaniowe i kościoły w Zgierzu to: 

  • Starokatolicki Kościół Mariawitów
  • Katolicki kościół Mariawitów
  • Polskokatolicki kościół
  • Kościół Ewangelicko-Augsburski
  • Kościół Adwentystów Dnia Siódmego
  • Świadkowie Jehowy

Pogrzeb wyznaniowy w Zgierzu – jaki zakład pogrzebowy?

Zakład pogrzebowy Patora w Zgierzu realizuje uroczystości pogrzebowe wszystkich wyznań, związków wyznaniowych i kościołów. Dzięki ogromnemu doświadczeniu i wsłuchaniu się w potrzeby swoich klientów, każdy pogrzeb wyznaniowy w miejscowości Zgierz przebiega w sposób osobisty i podniosły. 

Pracownicy zakładu Patora Zgierz zorganizują pogrzeb wyznaniowy, który zostanie przeprowadzony zgodnie z tradycją i tak, jak rodzina zmarłego tego oczekuje.